Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar XEL: Desať centimetrov k dobru

Na čínskom trhu bude šelma ponúkaná v natiahnutom variante, v ktorom majú extra priestor k dispozícii pasažieri sediaci na zadných sedadlách.
6 1 príspevok 23.11.2017 / Marek Pokrývka

Móda predĺžených sedanov v najľudnatejšej krajine neutícha. Väčšina svetových trhov pozná anglický prívlastok „long“ len pri vlajkových lodiach, no Čína ho používajú dokonca aj pri zástupcoch strednej triedy. Do nej spadá okrem iných aj Jaguar XE. Ani táto britská šelma neunikla trendu, jej natiahnutý variant prezentovala automobilka na pôde výstaviska v Kantone.

Jaguar bude sedan XEL vyrábať výhradne pre čínsky trh 6 fotografií v galérii Jaguar bude sedan XEL vyrábať výhradne pre čínsky trh Zdroj: Jaguar

Model označený ako XEL má desať centimetrov k dobru. O túto vzdialenosť sa natiahla celá karosérie, ale tiež rázvor náprav. Teraz meria 2 935 milimetrov. Ako je už zvykom, všetok extra priestor majú k dispozícii pasažieri sediaci na zadných sedadlách. Dlhá verzia sa vyznačuje aj vybavením. V štandarde je panoramatická strecha či dvojzónová klimatizácia, no kožené čalúnenie je za príplatok.

Project 8: Najbrutálnejší Jaguar histórie

Anglický sedan prichádza s výrazne prepracovaným bodykitom, podvozkom a výkonom 441 kW (600 k). V prípade balíka Track je iba dvojmiestny.

Jaguar XEL bude na čínskom trhu ponúkaný výhradne s prepĺňaným benzínovým dvojlitrom. Štvorvalec však má byť k dispozícii v dvoch naladeniach, pričom to základné poskytne výkon 147 kW (200 k) a krútiaci moment 365 Nm. Drahšia verzia dosiahne parametre 184 kW (250 k) a 365 Nm. V tomto prípade zrýchli predĺžený sedan na stovku za 7,3 sekundy a dosiahne najviac 240 km/h. Výšku príplatku za extra centimetre nepoznáme, no export mimo Číny sa beztak nechystá.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×