Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota avizuje pre LA drsný off-road

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?
1 1 príspevok 22.11.2017 / Marek Pokrývka

Počas budúceho týždňa odštartuje autosalón v Los Angeles a čoraz viac automobiliek prezrádza, čo pod jeho svetlami predvedie. Na výstavisku nebude chýbať ani Toyota. Japonský gigant avizuje pre LA bližšie nešpecifikovanú štúdiu, ktorú naznačila prostredníctvom fotografie. Jej označenie FT-AC je skratkou slovíčok Future Toyota Adventure Concept.

Identita štúdie Toyota FT-AC je momentálne otázna

Zverejnený obrázok prezrádza o skutočnej identite vozidla veľmi málo. No viaceré detaily naznačujú, že pôjde o drsný off-road. Viditeľné sú napríklad tmavé nelakované rozšírenia blatníkov. Obrázok okrem toho ukazuje viacero segmentov osvetlenia, vrátane diódových pásov na streche. Tie vídavame prakticky výhradne na terénnych špeciáloch.

Toyota jemne modifikuje pick-up Hilux

Lepšie vyhotovenia vozidla prichádzajú s upraveným nárazníkom a maskou chladiča, komponentmi disponuje aj nová špička ponuky.

Koncept FT-AC zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny variant pick-upu Hilux, ktorý bol v ostatných mesiacoch predmetom klebiet? Stopercentne vylúčiť to nemožno. No dizajnové detaily skôr naznačujú, že pôjde o niektorý produkt orientovaný primárne na Severnú Ameriku. Tamojší trh má rád najmä obrov menom Sequoia či Tundra. Na potvrdenie či vyvrátenie týchto špekulácií si počkáme ešte pár dní, off-road spoznáme najneskôr 30. novembra v kalifornskej metropole.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×