Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Chrysler bude spolupracovať s ENI

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.
22.11.2017 / TASR

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles a taliansky energetický gigant ENI sa dohodli na kooperácii. Spoločne budú vyvíjať technológie, ktoré umožnia autám znížiť emisie kysličníka uhličitého (CO2).

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.

Dohoda tiež počíta s využitím nového alternatívneho paliva obsahujúceho 15 % metanolu a 5 % bioetanolu. To aktuálne testuje 5 vozidiel Fiat 500 v rámci služby zdieľania áut, ktorú prevádzkuje ENI. Firmy tvrdia, že toto palivo môže znížiť emisie CO2 o 4 %.

Cieľom spolupráce je podľa šéfa koncernu Fiat Chrysler Sergia Marchionneho výrazné a neustále znižovanie emisií.

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×