Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus RX dostane sedemmiestnu verziu

Prémiové japonské SUV si má ponechať svoj dizajn aj pôvodný rázvor náprav, miesto na tretí rad sedadiel vytvorí natiahnutý zadný previs.
2 21.11.2017 / Marek Pokrývka

Na newyorskom autosalóne v roku 2015 debutoval Lexus RX štvrtej generácie. V ostatných mesiacoch sa viackrát pošepkávalo, že automobilka ho plánuje onedlho nafúknuť. Nešlo o prázdne reči. Japonská spoločnosť v týchto dňoch oficiálne potvrdila plány na uvedenie objemnejšieho modelu, ktorý chce odhaliť na blížiacom sa veľtrhu v Los Angeles.

Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX 2 fotografie v galérii Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX Zdroj: Lexus

Na pôde kalifornského výstaviska dostane prémiové SUV sedemmiestnu verziu nesúcu v mene zaužívané písmeno L. Potvrdzujú to fotografie, ktoré zachytávajú kompletné označenie RX350L a RX450hL. Okrem toho na nej môžeme vidieť časť zadného svetla, ktoré sa evidentne nebude výrazne meniť. Podľa neoficiálnych zdrojov bude celý dizajn automobilu vo veľkej miere zachovaný.

Lexus LS+: Limuzína pre ďalšiu dekádu

Namiesto sériového svalovca odhalila japonská automobilka futuristický koncept, ktorý pôsobí ako nástupca piatej generácie.

Podľa zákulisných informácií si Lexus ponechá aj pôvodný rázvor náprav. Natiahne sa akurát zadný previs, ktorý vytvorí miesto na tretí rad sedadiel. Ten bude pravdepodobne vhodný skôr pre deti. Technická stránka má prejsť len kozmetickými zmenami, pričom predĺžený model má byť okrem avizovanej benzínovej verzie dostupný aj ako hybrid so štítkom RX450hL.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×