Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Duster druhej generácie aj s logom Renault

SUV známe u nás pod rumunskou značkou sa bude naďalej predávať v rôznych častiach sveta, kde má niesť symboly materskej spoločnosti.
10 9 príspevkov 20.11.2017 / Marek Pokrývka

Medzi lákadlami autosalóna v Frankfurte IAA 2017 nechýbala ani Dacia. Krátko pred štartom podujatia predviedla nový Duster a priamo na výstavisku o ňom prezradila detaily. Originál tohto vozidla však nežal obchodné úspechy len pod rumunskou značkou. Na mnohých svetových trhoch bol známy ako Renault a túto taktiku plánuje výrobca dodržiavať aj v najbližšom čase.

Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou 10 fotografií v galérii Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou Zdroj: Renault

SUV druhej generácie sa aktuálne ukázalo aj s logom materskej spoločnosti, s ktorým dosiahlo v minulosti veľký úspech. Takéto vozidlá tvorili nadpolovičnú väčšinu predajných čísel typu Duster. Dôvodom je veľkosť trhov: kým Dacia je najmä európskou záležitosťou, jej alternatívne pokrstená verzia sa predáva v Indii, Egypte, Ukrajine, Rusku, Brazílii, Argentíne či Mexiku.

Dvojica sa od seba v minulosti líšila iba kozmeticky a rovnaký scenár sa opakuje pri nástupcovi. Základným rozdielom je maska chladiča. Tá je prispôsobená dizajnovému jazyku značky Renault a symbol vsadený v nej si vyžiadal úpravu kapoty. Vzadu zasa tmavý plast s nápisom Duster nahradil strieborný. Inak je všetko po starom, zmenili sa akurát označenia na veku kufra či kolesách.

Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie 10 fotografií v galérii Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie Zdroj: Renault

V interiéri prekvapujúco nedošlo k jednoduchej výmene loga Dacia, SUV dostalo kompletne nový volant a tiež upravenú palubnú dosku. Tá namiesto piatich kruhových výduchov ventilácie obsahuje štyri hranaté. Inak je prakticky všetko po starom, na svojom mieste zostal aj pôvodný multimediálny systém. Implementácia rozhrania R-Link 2 sa teda nekonala.

Frankfurt: Nový Duster prezradil tajomstvá

Druhá generácia SUV vyzerá robustnejšie a má hodnotnejší interiér s rozšíreným vybavením. Paletu motorov vraj zdedí po origináli.

Renault Duster bude mať okrem kozmetických záležitostí aj špecifické vybavenie a tiež pohonné jednotky. Ich ponuka sa má odvíjať od lokálnych trhov, nakoľko požiadavky zákazníkov v rôznych častiach sveta sa líšia. V našich končinách by vozidlo nesúce rumunskú značku malo byť dostupné so štyrmi motormi. Potvrdenie dostaneme začiatkom budúceho roka, kedy sa spustí predaj.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×