Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pápež dostal do daru Lamborghini Huracán

František podpísal a požehnal špeciálne talianske kupé, no darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť pre dobročinné účely.
3 15 príspevkov 19.11.2017 / Marek Pokrývka

Na poste hlavy katolíckej cirkvi sa vystriedalo počas histórie množstvo ľudí. Dlhé stáročia sa presúvali kočmi ťahanými konským záprahom, no doba motorizovaná ich neobišla. Dokonca vďaka tomu vzniklo slovíčko papamobil. Postupne ho nieslo viacero rôznych vozidiel, ktoré boli zväčša pre vzácny transport špeciálne upravené. Napriek tomu najnovší kandidát na toto označenie spomedzi nich jednoznačne vyniká. Nejde totiž o tradičnú „pojazdnú vitrínu“ určenú na verejné podujatia, ale o nefalšovaný superšport so stovkami koní.

Lamborghini obdarovalo pápeža špeciálnym kupé Huracán LP580-2 3 fotografie v galérii Lamborghini obdarovalo pápeža špeciálnym kupé Huracán LP580-2 Zdroj: Top Gear

V týchto dňoch dostal pápež František do daru Lamborghini Huracán priamo od talianskej automobilky. Ide o model LP580-2 s uzatvorenou karosériou, ktorý sa okrem nižšieho výkonu a pohonu zadných kolies vyznačuje aj dizajnovými špecifikami. Tento konkrétny exemplár má navyše vlastné sfarbenie. S jeho snehobielym lakom Bianco Monocerus kontrastujú zlaté pásy Giallo Tiberino, ktoré pozdĺžne pretínajú karosériu a taktiež zdobia viacero hrán. Ide o tradičné odtiene štátnej vlajky Vatikánu. Nevídaným detailom je vlastnoručný podpis najvyššieho predstaviteľa tejto drobnej krajiny uprostred Ríma.

Okrem vzácneho signatára a farebnej schémy sa Lamborghini môže pochváliť aj tým, že dostalo pápežské požehnanie. Snáď vďaka tomu najazdí množstvo šťastných kilometrov. Za jeho volantom však nebudeme vídať Františka, čo je vzhľadom na jeho vek a najmä spoločenské postavenie pochopiteľné. Darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť a získané peniaze použiť na charitu. Bezpochyby najštýlovejší papamobil histórie sa teda nakoniec nekoná...

Terzo Millennio je budúcnosť Lamborghini

Futuristický koncept pripomína základnými proporciami Aventador, no namiesto dvanásťvalca ho poháňajú štyri elektromotory.

Aukcia výnimočného auta sa má odohrať v máji pod hlavičkou renomovanej spoločnosti RM Sotheby’s. Odhady kúpnej ceny zatiaľ známe nie sú, no nepochybne pôjde o nemalú čiastku. Výťažok z predaja kupé Huracán sa má rozdeliť medzi štyroch príjemcov: kresťanskú komunitu v Iraku, nadáciu pápeža Jána XXIII. zameranú na podporu obetí obchodu s ľuďmi a dvojicu organizácií pomáhajúcich africkým ženám a deťom.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×