Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil široký a výkonný kabriolet.
16 2 príspevky 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Luxus a komfort, najmä tieto slová vystihujú automobily značky Rolls-Royce. Jej portfólio sa delí na tie, v ktorých chcete byť vezený, a ostatné, v ktorých chcete za volantom sedieť vy. V oboch prípadoch vám tieto stroje ponúknu prestíž a materiály hraničiace s dokonalosťou. Napriek tomu však môže náročnému zákazníkovi niečo chýbať. Pre takých je tu napríklad úpravca Spofec (spadajúci pod firmu Novitec), ktorý najnovšie komplexne modifikuje typ Dawn.

Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary 16 fotografií v galérii Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary Zdroj: Spofec

Elegantný kabriolet pretvorili Nemci na špeciál, z ktorého plánujú vyrobiť osem kusov. O cene nehovoria. Svoj najnovší produkt pokrstili anglickým slovíčkom Overdose, čo v preklade znamená predávkovanie. Nejde totiž o žiadnu decentnú dizajnovú retuš. Britské vozidlo dostalo citeľne ostrejší vzhľad, ktorého najpodstatnejšou časťou je rozšírenie karosérie o nezanedbateľných 13 centimetrov. To je pri modeloch z Goodwoodu poriadna rarita. Predné blatníky sú navyše odvetrávané, čo dáva cestnej jachte športový akcent.

Dynamický štýl umocňuje znížený vzduchový podvozok a sada 22-palcových diskov kolies. Pozmenené nárazníky sú taktiež súčasťou exteriérových úprav, rovnako ako mohutnejšie prahy obsahujúce vstup vzduchu k zadným brzdám. Na veku batožinového priestoru sa objavil drobný spojler. K zaujímavému vzhľadu prispieva aj originálne lakovanie a fakt, že takmer všetky pochrómované prvky sú čierne. Honosný interiér ostáva nedotknutý.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

Extrémne upravený (na pomery áut Rolls-Royce) však nie je len zovňajšok, nemecký tuner zanechal stopy aj na motore. Obrovský 6,6-litrový dvanásťvalec s dvomi turbami dostal 85 kW (115 k) navyše. Agregát teda produkuje až 505 kW (686 k) a jeho krútiaci moment dosahuje maximum 980 Nm. Pozoruhodné je aj zrýchlenie na stovku, ktoré Overdose zvládne už za 4,6 sekundy. Elán silného motora krotia vylepšené brzdy.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×