Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bude takto vyzerať ostrejšie BMW M2?

Zdá sa, že BMW začalo ofenzívu ostrých modelov. Variantov s prívlastkom M pribúda a nezdá sa, že by bavorská automobilka mala v úmysle prestať. Toto môže byť najbližší prírastok do rodiny.
11 6 príspevkov 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Už niekoľko týždňov bavorská automobilka testuje v Zelenom pekle svoj ďalší ostrý produkt. Verziu označenú prívlastkom CS dostalo najprv kupé M4, ku ktorému sa pred pár dňami pridala em-trojka. Všetko nasvedčuje tomu, že čoskoro sa takéhoto variantu dočká aj menší model M2. Grafik Nikita Aksyonov medzitým prináša vizualizácie zobrazujúce, ako by mohla očakávaná novinka vyzerať.

Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku 11 fotografií v galérii Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Podobne ako pri predošlých počinoch s prívlastkom CS, nabrúsená em-dvojka by mala zhodiť niekoľko kilogramov a dostať vyšší výkon. Samozrejmosťou sú vizuálne zmeny. Na ilustráciách pribudli karbónové aerodynamické doplnky, vrátane spojlera na veku kufra prebraného z už existujúcich modelov. Z rovnakého materiálu má byť tiež difúzor, lišta pod predným nárazníkom a celá strecha.

BMW M3 sa rozlúči ostrejšou verziou CS

Sedan v mnohých prvkoch kopíruje príbuzné kupé, má výkon 338 kW (460 k) a jeho hmotnosť klesla o približne 50 kilogramov.

Kedže má isť o ostrejšie naladenú verziu malého kupé, očakáva sa aj zlepšenie parametrov. V prípade jeho väčších súrodencov išlo o nárast 21 kW (29 k) oproti štandardnému kusu. M2 CS by však údajne mala dostať až 294 kW (400 k). Zatiaľ nie je stopercentne jasné, aký názov bude finálny produkt niesť, no najčastejšie sa hovorí o označení CS alebo Competition. Výroba by sa mala začať v júli budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×