Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).
3 6 príspevkov 17.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto milénia bolo nepísaným štandardom v triede hot-hatchov približne dvesto koní, no doba odvtedy výrazne pokročila. Dnes sa neraz skloňuje dvojnásobok. Magickú hranicu ako prvé prelomilo Audi RS3, ktorého prepĺňaný 2,5-litrový päťvalec produkuje rovných 294 kW (400 k). Podľa spoločnosti ABT Sportsline však ani táto porcia automobilu nestačí.

Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie 3 fotografie v galérii Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie Zdroj: ABT Sportsline

Nabrúsený kompakt prešiel v réžii nemeckého tunera kúrou, ktorá je ponúkaná pre sedan i hatchback. Motor dostal upravené dáta v riadiacej jednotke a ladené výfukové potrubie. Výsledkom je zvýšenie výkonu zo sériového stavu na maximum 338 kW (460 k), krútiaci moment stúpol na 530 Nm. Elektronický obmedzovať rýchlosti je posunutý na hodnotu 280 km/h. Číslo charakterizujúce šprint 0-100 km/h firma nezverejnila, no už sériovo zvládne kompakt túto disciplínu za 4,1 sekundy.

MR Racing RS3 má výkonu na rozdávanie

Neveľmi známy nemecký špecialista vybavil pohonnú jednotku Audi veľkým turbodúchadlom, silnejšou palivovou pumpou či ladeným výfukom.

Okrem potentnejšieho srdca dostalo Audi tuhšie pružiny, prídavné stabilizátory a mohutnejší brzdový systém. Navonok možno vyladený sedan spoznať podľa špecifických diskov kolies, spojlera na veku kufra a symbolov ABT, no vizualizácie hatchbacku ukazujú aj prípravu ďalších komponentov. V ponuke sa majú onedlho objaviť retušované nárazníky a odvetrávané predné blatníky.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×