Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG E63 S: Najrýchlejšie kombi

TOP VIDEO
Veľký luxusný kombík nie je schopný len na papieri, čo dokázal v rukách ostrieľaného testovacieho vodiča na Nürburgringu.
16.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka predviedla trojcípa hviezda praktickejšiu verziu modelu E63. Okrem päťdverovej karosérie sa takmer nijak nelíši od staršieho sedanu, v prípade verzie S teda na všetky kolesá posiela až 450 kW (612 k). Vďaka tomuto výkonu dosahuje špičkové dynamické parametre. Stovka padne za 3,5 sekundy a elektronický obmedzovač zasiahne až pri 290 km/h. Na veľký luxusný kombík ide o ohromné čísla. 

Mercedes-AMG E63: Najšialenejšie kombi

Päťdverové vozidlo má mierne vyššiu hmotnosť než limuzína, dynamickými parametrami však stále atakuje teritórium superšportov
Svalnatý automobil však nie je schopný len na papieri, čo nedávno dokázal na severnej slučke Nürburgringu. Ostrieľaný testovací vodič Christian Gebhardt dokázal Nordscheife za volantom E63 S T-Modell zajazdiť za 7 minút, 45 sekúnd a 19 stotín. Stanovil tak nový triedny rekord, Mercedes je tak neoficiálne najrýchlejšie kombi sveta. Továrenský útok na titul by pritom teoreticky mohol dosiahnutý čas ešte zlepšiť. 


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×