Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.
1 16.11.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom McLaren ohlásil, že pripravuje ďalší hyperšport. Má ísť o druhého člena budúcej rodiny Ultimate Series tvoriaceho alternatívu k projektu BP23 (resp. Hyper-GT). Pri októbrovom avíze sa neoficiálne hovorilo o budúcoročnom debute, no ten nakoniec príde ešte skôr. Anglická automobilka plánuje svoj nový produkt predstaviť už 10. decembra.

McLaren predstaví 10. decembra nového člena rodiny Ultimate Series

Podľa dobre informovaných jazykov bude pripravované vozidlo historicky najextrémnejším zástupcom značky. Woking informáciou o dátume odhalenia potvrdil klebety, že výkonné vozidlo navrhnuté najmä pre okruhové záležitosti bude mať premiéru skôr než duchovný nástupca typu F1 ohlásený už pred rokom. Okrem toho zverejnil aj meno pripravovaného produktu. Opäť siahol po kombinácii písmena a čísel, označenie novinky má znieť P15. V hierarchii pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren nepochybne využije štvorlitrový osemvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý v prvej polovici roka prebudilo k životu kupé 720S. Naladený však bude ešte ostrejšie. Neoficiálne zdroje sa rozchádzajú v tom, či spaľovací motor doplní elektrická asistencia prítomná v pohone predchodcu. Na technické informácie si musíme ešte počkať. Zatiaľ si môžeme obzrieť druhý detail hyperšporty, ktorý ukazuje diódové zadné svetlo a karbónové priečky deliace otvory v zadnej časti.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×