Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.
1 17.11.2017 / TASR

Tempo rastu predaja áut v Číne sa v októbri spomalilo a kleslo hlboko pod hranicu 1 %. Dôvodom bolo zníženie dopytu po sedanoch. Uviedlo to Čínske združenie výrobcov áut (CAAM).

Podľa najnovších údajov CAAM sa predaj osobných vozidiel na najväčšom automobilovom trhu na svete v októbri zvýšil medziročne len o 0,4 % na 2,3 milióna kusov. To je výrazné spomalenie po septembrovom náraste predaja o 4,1 %. Celkový predaj vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov, sa v októbri zvýšil o 2 % na 2,7 milióna kusov.

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %. Odbyt vozidiel na najväčšom trhu tento rok dokonca aj dvakrát klesol, a to v apríli a v máji. Neskôr však znova ožil a rástol, aj keď pomalšie ako vlani.

Oslabovanie čínskeho trhu je zlou správou pre automobilky na celom svete, ktoré sa spoliehali, že im Čína pomôže aj v budúcnosti zabezpečiť rast ziskov.

Za prvých 10 mesiacov 2017 stúpol predaj áut v Číne medziročne len o 2,1 %.

Niektoré automobilky, napríklad americký koncern General Motors, (ktorý súperí s nemeckým Volkswagenom o pozíciu najväčšej automobilky v Číne), zaznamenal v októbri nárast predaja o 11 % na 382 723 vozidiel. Ale Ford Motor v tom istom mesiaci nahlásil pokles odbytu o 5 % na 106.000 áut.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, uviedla, že jej predaj na čínskom trhu sa v októbri zvýšil o 18,2 % na 150 271 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×