Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krásne video: Takto sa rokmi menil Jeep

TOP VIDEO
Americká značka Jeep je dnes už automobilovou ikonou. Vo veľkom ťaží predovšetkým zo svojej histórie, ktorá sa začala už v roku 1940. Pozrite si prierez rokmi za dve minúty.
15.11.2017 / Filip Kadlečík

V roku 1940 sa do americkej armády dostalo vozidlo, ktorého kompletný vývoj i výroba prebehla za neuveriteľných 49 dní. Bantam Reconnaissance CAR (BRC) pozná málokto, v skutočnosti je však predchodcom známeho armádneho automobilu s označením Willys MB.

Jeep Compass: Zažiaril hlavne mimo asfaltu

PRVÁ JAZDA Jeep si od tohto auta veľa sľubuje. Je umiernenejšie a menej výrazné ako iné modely. Zachoval si ale vôbec niečo z drsného genofondu značky?

Jednoduché štvorkolky zažili najväčší rozmach počas 2. sv. vojny, no nestratili sa ani keď zbrane utíchli. Dnes z ich historického dedičstva čerpajú moderné Jeepy, ktoré sa za svoj rodokmeň rozhodne nehanbia. Veď ani nie je za čo. Pozrite si históriu značky v dvojminútovom videu, ktoré krásne ukazuje evolúciu praktických automobilov.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×