Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.
1 príspevok 16.11.2017 / TASR

Nemecká automobilka Volkswagen zaplatí americkému štátu New Jersey 69 miliónov USD (58,75 milióna eur) s cieľom urovnať žaloby, ktoré sa týkajú zavádzania pri emisných testoch. Dohoda v štáte New Jersey znamená pre automobilku vyriešenie jedného z posledných veľkých právnych sporov, ktoré firme v USA hrozia.

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.

Do dnešných dní sa VW v USA dohodol, že na riešenie svojho emisného problému v krajine vyčlení do 25 miliárd USD. Táto suma je určená na riešenie kompenzácií pre majiteľov aférou dotknutých vozidiel, platby pre úrady v oblasti životného prostredia, ďalej dotknuté štáty a predajcov áut VW.

"Dohoda Volkswagenu so štátom New Jersey rieši jeden z najväčších zostávajúcich právnych problémov, ktorý sa týka dieselových áut a emisií v USA," uviedla hovorkyňa VW Jeannine Ginivanová. Ako dodala, je to ďalší významný krok pre firmu a jej akcionárov.

Emisná kauza VW vypukla v septembri 2015, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) obvinila nemeckú automobilku, že do státisícov vozidiel s naftovým motorom nainštalovala softvér, ktorý umožňuje maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Firma neskôr priznala, že po svete jazdí zhruba 11 miliónov áut s takýmto softvérom, z nich väčšina v Európe.

(TASR)


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×