Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Jaguar XF Sportbrake

Priestor s dušou športovca.
9 20.11.2017 / inzercia

Nový XF Sportbrake vracia značku Jaguar do segmentu prémiových vozidiel kombi pôsobivou zmesou dizajnu, dynamických jazdných vlastností a pokročilých technológií, ktoré z neho robia výnimočne výkonné vozidlo.

Vďaka dizajnu, ktorý vpredu zachováva charakteristické krivky sedanu, stelesňuje nový XF Sportbrake hlavnú dizajnovú DNA značky Jaguar.

zdroj foto: Jaguar 9 fotografií v galérii zdroj foto: Jaguar Zdroj: Jaguar

Interiér poskytuje priestranné prostredie so záplavou prirodzeného svetla, ktoré dovnútra preniká cez panoramatické strešné okno s veľkosťou 1,6 m2, vypĺňajúce celú dĺžku strechy.

„Podobne ako v prípade sedanu XF spĺňa každá línia modelu Sportbrake jasný účel a spoločne vytvárajú ostro skosenú, plynulú siluetu. To dodáva vozidlu dojem rýchlosti a veľmi dynamický vzhľad. Myslím si, že práve vďaka tomu pôsobí rovnako športovým dojmom ako sedan, ak nie viac.“

Ian Callum, riaditeľ dizajnu, Jaguar

Nový XF Sportbrake stavia na úspechu verzie sedan, pričom disponuje aj pokročilými technológiami pohonu všetkých kolies (AWD) a karosériou s vysokým podielom hliníka, ktoré priniesli modelu XF množstvo ocenení. S rodinou inovatívnych pohonných jednotiek Ingenium od Jaguar Land Rover prichádzajú do modelu Sportbrake najnovšie technológie motorov.

XF Sportbrake štandardne disponuje zavesením zadných kolies s pneumatickými pružinami a funkciou automatického nastavenia výšky.

Nový Sportbrake s dĺžkou 4 955 mm je o 6 mm kratší ako predošlý model, jeho rázvor sa však natiahol o 51 mm na celkových 2 960 mm. Vďaka tomu poskytuje vozidlo optimálny priestor na nohy pred zadnými sedadlami a tiež optimálny batožinový priestor. Zároveň to prispieva k vysokej kvalite a kultivovanosti jazdy. Aerodynamika vozidla so súčiniteľom odporu vzduchu 0,29 pomohla znížiť produkciu emisií CO2 na úroveň 118 g/km.

zdroj foto: Jaguar 9 fotografií v galérii zdroj foto: Jaguar Zdroj: Jaguar

Ponuku pohonných jednotiek otvára vznetový motor Ingenium s výkonom 163 koní a pohonom zadných kolies, preplňovaný turbodúchadlom s variabilnou geometriou, s ktorým vozidlo jazdí ako pravý Jaguar a dosahuje mimoriadnu úroveň hospodárnosti. Táto vyspelá pohonná jednotka produkuje emisie CO2 na úrovni len 118 g/km a dosahuje spotrebu paliva 4,5 l/100 km.

­­Na opačnej strane výkonového spektra si zákazníci môžu vybrať preplňovaný benzínový motor V6 s výkonom 380 koní. V kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF a pokročilým systémom pohonu všetkých kolies od automobilky Jaguar prináša výkon hodný športového vozidla a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy.

zdroj foto: Jaguar 9 fotografií v galérii zdroj foto: Jaguar Zdroj: Jaguar

Nový XF Sportbrake je dokonalou voľbou pre zákazníkov s aktívnym životným štýlom. Prináša celý rad nových komfortných funkcií, ktoré ešte zvyšujú praktickosť tohto prémiového kombi značky Jaguar. Patrí medzi ne technológia asistenta pre ťahanie prívesu a nový nositeľný náramok Jaguar Activity Key, pomocou ktorého si majitelia môžu zabezpečiť svoje vozidlo, keď sa chcú venovať športu alebo iným aktivitám v prírode bez toho, aby sa museli obávať, že stratia kľúče od auta. Vodiči si okrem toho môžu nastaviť maximálnu výšku otvorenia dverí batožinového priestoru (ovládaných gestami), aby zabránili ich poškodeniu na miestach s obmedzenou výškou, ako sú napríklad viacposchodové parkovacie domy alebo garáže.

zdroj foto: Jaguar 9 fotografií v galérii zdroj foto: Jaguar Zdroj: Jaguar

Filtrácia a ionizácia vzduchu v kabíne zabraňuje prenikaniu znečisťujúcich látok do vozidla, čo prispieva k podpore zdravia a pocitu pohody. Možnosť ovládania dverí batožinového priestoru a slnečnej clony panoramatického strešného okna gestami zasa zdôrazňuje zameranie modelu na pohodlie posádky.

Prémiové kombi značky Jaguar ponúka dizajn a technológie podporujúce u pasažierov pocit pohody a zvyšujúce komfort. Model XF Sportbrake je vďaka nim zároveň atraktívny aj praktický.

Viac informácií nájdete tu.

-- inzercia platená --


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×