Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes triedy G: Kokpit je prezradený

Stránka holandského magazínu priniesla fotografie časti interiéru chystaného nástupcu off-roadu, ktorý by mal debutovať v Detroite.
4 1 príspevok 15.11.2017 / Marek Pokrývka

Terénna legenda nosiaca na maske chladiča trojcípu hviezdu dostane čoskoro ďalšiu generáciu. Ako naznačujú fotografie maskovaných prototypov, k žiadnej zásadnej dizajnovej zmene dôjsť nemá. Mercedes sa vydá cestou evolúcie tradičného hranatého vzhľadu. Výraznejších zmien sa dočkáme vo vnútri, čo vieme už dnes. Kokpit budúcej triedy G je totiž prezradený predčasne.

Zábery palubnej dosky pravdepodobne vznikli na internom podujatí 4 fotografií v galérii Zábery palubnej dosky pravdepodobne vznikli na internom podujatí Zdroj: autoweek.nl

Stránka holandského magazínu Auto Week v týchto dňoch priniesla zábery samostatnej palubnej dosky, ktoré pravdepodobne vznikli na internom firemnom podujatí. Medzičasom tento materiál stiahla. No internet si pamätá a fotografie prevzali viaceré ďalšie médiá, vrátane webu Carscoops. Nemeckej automobilke sa tak už tajomstvo uchovať nepodarilo.

Ako môžeme na publikovaných obrázkoch vidieť, kabína chystaného off-roadu prejde výraznou zmenou. Po vzore viacerých aktuálnych áut značky Mercedes-Benz dostane nástupca ikony veľký centrálny displej schovaný pod spoločným štítom s prístrojovým panelom. Ten na záberoch obsahuje dva konvenčné budíky, no pravdepodobne môžeme rátať aj s kompletne digitálnou verziou ponúkanou za príplatok. Vznikla by tak známa dvojica rovnako veľkých 12,3-palcových obrazoviek.

Nový Wrangler ukázal svoj interiér

Kabína off-roadu si zachovala jemne retro výduchy či držadlo na strane spolujazdca, no obsahuje dva displeje a modernejšie pôsobiace ovládače.

Povedomých komponentov môžeme na palubnej doske vidieť viacero. Volant je prevzatý zo zmodernizovanej triedy S, zaujímavé výduchy klimatizácie zasa evokujú dvojdverové Éčka. To isté možno povedať o ovládaní klimatizácie či multimediálneho systému. Uprostred centrálneho panelu však zostali tlačidlá uzávierok diferenciálov, svoje miesto si zachovalo tiež držadlo na strane spolujazdca. Ani svoje charakteristické hranaté tvary táto časť interiéru celkom neopustila.

Kabína novej verzie terénnej ikony obsahuje viacero známych dielcov 4 fotografií v galérii Kabína novej verzie terénnej ikony obsahuje viacero známych dielcov Zdroj: autoweek.nl

Na záberoch si môžeme všimnúť aj prísľub kvalitných materiálov, okrem volantu z vlajkovej lode to reprezentuje kožou obšitá vrchná časť dosky či obklady budiace dojem hliníka. Viditeľný je tiež hashtag #strongerthantime (silnejší než čas) odkazujúci na históriu Géčka a jeho tradičnú konštrukciu. Aj v budúcnosti má mať klasický rebrinový rám. No zákulisné zdroje hovoria o nezávislom zavesení kolies s adaptívnymi tlmičmi a množstve modernej techniky, či už bezpečnostnej alebo komfortnej. Kompletné odhalenie nového off-roadu by sa malo odohrať na januárovom autosalóne v Detroite.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×