Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší radarový maratón na obzore

Polícia po aprílovom radarovom maratóne pripravuje ďalší. Novinkou je pozvánka pre verejnosť, ktorá sa bude môcť prísť pozrieť na prácu polície v teréne.
1 príspevok 11.11.2017 / Soňa Zverková

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Po aprílovom Rýchlostnom maratóne je tu ďalšia, podobná akcia, do ktorej polícia opäť zapája širokú verejnosť s cieľom znížiť počet dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. „Novinkou v tomto prípade však je to, že ten, kto nám pošle návrh miesta kontroly, môže sa prísť pozrieť na priebeh akcie osobne,“ informvala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Za tieto priestupky dáva polícia najvyššie pokuty

Mnohé a bežné priestupky sú políciou honorované relatívne „znesiteľnými“ sumami. Existujú však aj také, ktoré dokážu poriadne zahýbať domácim rozpočtom. Pozrite si rebríček najdrahších priestupkov.

Verejnosť môže posielať tipy na miesto merania od 13. do 16. novembra 2017. Následne 25. novembra môžu ľudia v čase od 09.00 do 16.00 hod. prísť na miesto merania rýchlosti. Na stránke je vzor vyplnenej tabuľky, ako aj podrobný postup pri posielaní návrhov. Postup je v zásade jednoduchý. Motorista alebo navrhovateľ si zo stránky polície stiahne do svojho počítača tabuľku príslušného kraja, vyplní, zmeny uloží a následne v pripravenom formulári odošle. Polícia navrhované miesta vyhodnotí a zverejní zoznam miest, na ktoré sa môže verejnosť prísť pozrieť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ťažkú nohu na plyne, vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dodala Baloghová.


Video
Najnovšie články
Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé

Po modeli s manuálnou prevodovkou do našej garáže Hyundai i30 Fastback zavítal i so samočinnou skriňou. Dvojspojky sú dnes v móde a Kórejci tento trend...

Test i30 Fastback: Ktorá konfigurácia je ideálna?

Najprv razia, teraz povinné zvolávanie áut. Nemecké úrady chcú preskúmať softvérovú výbavu tisícov vozidiel značky Opel.

Opel musí pre vyšetrovanie zvolať 100 000 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×