Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S príde ako Shooting Brake

Elektrické kombi má vzniknúť v sérii 20 exemplárov. Na jeho odhalenie si musíme počkať do marca, pravdepodobne sa odohrá v Ženeve.
1 1 príspevok 01.11.2017 / Marek Pokrývka

Medzi elektromobilmi spôsobila Tesla Model S poriadny víchor. Z dôvodu vysokej ceny síce vo väčšine krajín nepatrí k reálne najpredávanejším vozidlám kategórie, no často je tým najžiadanejším. Veľkú rolu v tom zohráva atraktívny dizajn. Čoskoro sa dočkáme jeho novej interpretácie, namiesto liftbacku príde kalifornské auto ako Shooting Brake. Teda dynamicky tvarovaný kombík.

Tesla Model S Shooting Brake môže mať premiéru na ženevskom autosalóne

Tento projekt nemá na svedomí samotný výrobca, ale holandská spoločnosť RemetzCar. Tá sa počas minulého roka zviditeľnila netradičnou prestavbou „električky“ na vozidlo pohrebnej služby. Bizarný stroj vytvorila v počte jeden kus. Aktuálne však hovorí o obmedzenej produkcii, pripravované štýlové kombi má vzniknúť v sérii 20 exemplárov. O cene sa zatiaľ nehovorí.

Kuriózna úprava: Tesla ako pohrebné auto

Pohrebné vozidlá sú zvyčajne skôr striedme a nenápadné. Niekedy sa však objaví výnimka. Medzi ne jednoznačne patrí aj táto Tesla Model S.

Prípravu vyhotovenia Shooting Brake ohlásila firma spoločne so zverejnením jeho náčrtu. Na ňom môžeme vidieť upravenú líniu bočných okien i predĺženú strechu, ktorú evidentne zakončí výrazný spojler. Naznačené sú tiež tvary blatníkov. Zatiaľ nemožno vylúčiť, že okrem zmeny karosérie urobia ľudia z RemetzCar aj ďalšie dizajnové úpravy. Na odhalenie si musíme počkať do prvého marcového týždňa. Tento termín napovedá, že by sa mohlo odohrať na výstavisku v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×