Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne elektromobily: Off-roady i superšporty

Elektromobilom podľa mnohých patrí budúcnosť. Netvrdia to pritom len odborníci, zjavne tomu veria i automobilové značky, ktoré do ich vývoja investujú miliardy eur. Toto je výber tých najextrémnejších, ktoré vznikajú v súčasnosti.
74 28.10.2017 / Filip Kadlečík

Elektromobily sú dnes nezastaviteľným trendom. Na každom autosalóne automobilky predstavia niekoľko konceptov, ktoré majú predznamenávať budúcnosť trhu s vozidlami. Často nezostáva len pri futuristických štúdiách, do hry dnes vstupujú už aj produkčné modely.

Galéria plná extrémnych elektromobilov neobsahuje len prototypy budúcnosti, nachádzajú sa v nej aj veterány či off-roady 74 fotografií v galérii Galéria plná extrémnych elektromobilov neobsahuje len prototypy budúcnosti, nachádzajú sa v nej aj veterány či off-roady Zdroj: AUTO BILD

O nástupe elektrických áut svedčí aj fakt, že mnohé z nich už prešli aj našimi redakčnými testami. Naposledy išlo o BMW i3, Hyundai Ioniq Electric či Nissan Leaf a dá sa očakávať, že postupom času budú ďalšie len pribúdať. Je síce pravda, že aj spaľovacie motory ešte pred sebou majú dlhý vývoj, emisie z veľkých mestských aglomerácii ale koniec-koncov budú pravdepodobne musieť vytlačiť elektromobily.

Prichádzajúca “doba elektrická” však nemusí byť nudná a plná uletených áut netradičných tvarov. Už dnes sú dostupné naozaj extrémne elektromobily, ktoré predznamenávajú, že zábava zo sveta štvorkolesových tátošov prechodom na bezemisný pohon rozhodne nezmizne.

>>> Prehľad extrémnych elektromobilov nájdete v galérii <<<

Výnimkou už dnes totiž nie je ani elektrifikácia drsných off-roadov či superšportových vozidiel. Presvedčiť sa o tom môžete vo veľkej galérii. Mnohé z nich, napríklad Rimac Concept One, sú svojimi jazdnými vlastnosťami schopné zatieniť aj ortodoxné superšporty. Dôkazom potenciálu automobilov s batériami môže byť aj Tesla Model S v konfigurácii P100D. Tomu sa pri akcelerácii nevyrovnajú ani poriadne nadupané autá spaľujúce benzín.

Test BMW i3: Predbehlo svoju dobu?

Na test BMW i3 s väčším dojazdom sme sa tešili. Ide predsa o elektromobil, ktorý vyzerá ako vystrihnutý z budúcnosti. Darí sa mu však naplniť to, čo naznačuje netradičným exteriérom?

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×