Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Veľký prehľad: Tieto autá stoja majiteľa najmenej

FOTO
Nemecká spoločnosť ADAC prepočítala reálne náklady na prevádzku vozidla. Vychádzala síce z nemeckých cien, no poradie jednotlivých modelov by bolo rovnaké aj na Slovensku. Ktoré auto je teda skutočne najlacnejšie?
30 24.10.2017 / Filip Kadlečík

Nemecký automobilový klub je známy skôr pod skratkou ADAC. Ide o jednu z najstarších organizácií svojho druhu na svete, spolok bol založený už v roku 1903. Pred niekoľkými dňami zverejnili Nemci ďalší zo svojich prieskumov. Tentokrát vložili snahu do hľadania skutočne najlacnejšieho auta.

Kompletný prehľad nákladov na život s jednotlivými autami nájdete v obsiahlej galérii 30 fotografií v galérii Kompletný prehľad nákladov na život s jednotlivými autami nájdete v obsiahlej galérii Zdroj: AUTO BILD

Odhliadnuc od marketingových sloganov a kampaní automobiliek, ktoré nás majú presvedčiť o zaručene supervýhodnej ponuke, sa ADAC zameral na reálne náklady vznikajúce vlastníctvom konkrétneho modelu. Je dôležité podotknúť, že všetky výpočty vychádzajú z nemeckých štatistík a preto konkrétne sumy nemusia zodpovedať podmienkam na Slovensku.

Aj tak však prehľad má čo povedať aj našim motoristom. Finálne poradie automobilov by sa totiž po aplikovaní slovenských cien výrazne nemenilo, odlišná by bola len nominálna hodnota nákladov. Výsledky prieskumu sú preto pomerne reprezentatívne a nanajvýš zaujímavé. Pred prezretím galérie si určite prečítajte aj nasledujúce odstavce článku.

>>> Veľký zoznam áut zoradený podľa nákladov v galérii <<<

Kúpa auta neznamená finančnú záťaž len pri samotnom obstarávaní vozidla. Ďalšie náklady prichádzajú aj jeho užívaním. Do výpočtu preto ADAC okrem základnej ceny za danú konfiguráciu zahrnul aj fixné náklady, ktoré vznikajú aj keď automobil nepoužívate. Z veľkej časti ich tvorí predovšetkým povinné zmluvné poistenie, ale napríklad aj daň z motorového vozidla.

Nasledujú náklady, ktoré súvisia s garančnými a inými pravidelnými servisnými prehliadkami. Do balíka potrebného na prevádzku sa zasa ráta hodnota natankovaných pohonných hmôt, spotrebovaného oleja či ďalších dôležitých kvapalín. Poslednou zložkou je pokles hodnoty, ktorá sa zmení počas piatich rokov užívania.

Najlacnejšie v celej SR: 25 dostupných SUV

Autá s väčšou svetlou výškou idú v posledných rokoch na dračku, často aj bez pohonu všetkých kolies. To, čo bolo kedysi nepredstaviteľné, je dnes realitou. Pozrite si prehľad tých najlacnejších...

Treba povedať, že pri výpočte Nemci počítali s priemerným ročným nájazdom na úrovni 15 000 km, týka sa teda najmä rodinných, nie firemných vozidiel. Kombináciou týchto hodnôt vypočítali priemerné mesačné náklady na vozidlo a zároveň aj priemerné náklady na jeden prejazdený kilometer. Štatistika sa týka automobilov segmentu A, B aj C.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×