Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské prekvapenie: V garáži našli superauto

FOTO
Vo svete je množstvo zanedbaných automobilov, ktoré kedysi písali históriu. Jeden taký sa dlhé roky ukrýval v garáži rodinného domu v Kalifornii.
11 1 príspevok 22.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nálezy rôznych zanedbaných vozidiel nie sú ničím nezvyčajným. Pre niektorých je to voľnočasový koníček a v ich zbierkach sa nachádzajú od jedného po stovky kusov. Zaujímavejšie to začína byť, ak sa podarí objaviť vzácny kúsok. V americkej relácii určenej práve tomuto hobby sa podarilo nájsť skutočný unikát.

Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou 11 fotografií v galérii Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou Zdroj: YouTube screenshot

Ide o Pegaso Z-102. Automobil, ktorý bol svojho času najrýchlejším na planéte, bol zatvorený v garáži rodinného domu od sedemdesiatych rokov. Väčšinu svojho života slúžil ako skladisko na „haraburdie“.  Z linky španielskej automobilky vyšlo počas necelej dekády iba 85 kusov a toto je číslo 35.

Jeho stav nie je príliš zachovalý, avšak na renováciu postačujúci. Karoséria je v jednom kuse, čo sa ostatných komponentoch vozidla povedať nedá. Na niektorých častiach je vidno aj pôvodný bordový lak. Jeho pôvodný majiteľ sa rozhodol na ňom pracovať v rovnakých priestoroch, v akých bol objavený – v jeho garáži. Proces reštaurácie síce zaberie veľa času, no výsledok bude stáť za to. Po dokončení by mal absolvovať niekoľko výstav a nakoniec zamieriť do dražby. Jeho hodnota by sa mala pohybovať v miliónoch eur.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Automobil bol ponúkaný v niekoľkých výkonnostných variantoch, pričom ten najsilnejší s výkonom 264 kW (360 k) dosahoval maximálnu rýchlosť 249 km/h. Takémuto údaju v roku 1953 nedokázalo konkurovať ani Ferrari. Zaujímavosťou je že vedúci technického oddelenia značky v minulosti pracoval práve s Enzom Ferrarim pre spoločnosť Alfa Romeo.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×