Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Replika legendárneho 288 GTO môže byť vaša

Originály niektorých áut sú takmer nezohnateľné, najmä ak ide o cenné zberateľské kúsky. Nadšenci si preto vyrábajú repliky, ktoré dokážu byť na nerozoznanie od tých pravých.
12 2 príspevky 21.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nájsť veterána v zachovalom stave môže byť nielen náročne, ale aj poriadne drahé. A ak ide kúsok z dielne Ferrari, platí to dvojnásobne. Jeho cena sa totiž môže vyšplhať do miliónov eur. Existuje však aj alternatívna cesta s nižšou finančnou náročnosťou. Ak máte dostatok času a neprekáža vám, že vaše vozidlo nebude originál, môžete si postaviť jeho repliku. Prípadne si nejakú už hotovú kúpiť.

Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO 12 fotografií v galérii Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO Zdroj: eBay

Jedna zaujímavá napodobnenina je momentálne na predaj v Anglicku. Ide o imitáciu legendárneho modelu 288 GTO, bývalú vlajkovú loď Maranella a priameho predchodcu ef-štyridsiatky. Navonok je automobil pozoruhodne kvalitne vypracovaný a používa originálne svetlá. Ilúzia je naozaj podarená, no platí to len pre exteriér. Po nahliadnutí do vnútra si možno všimnúť viacero odlišností od originálu.

Ferrari 288 GTO v modernom kabáte

Nezávislý dizajnér navrhol nástupcu ikonického stroja z Maranella, pričom podarene nakombinoval retro s aktuálnymi trendmi.

Červené kupé v skutočnosti nemá taliansky, ale japonský pôvod. Pod sklolaminátovou karosériou sa skrýva Toyota MR2. Namiesto 2,8-litrového prepĺňaného osemvalca ju poháňa trojlitrový atmosférický šesťvalec, ktorý taktiež nie je pôvodný. Jeho darcom bol pravdepodobne sedan Camry. Ak by sa vám táto replika pozdávala, pripravte si niečo málo cez 33-tisíc eur. Vozidlo sa predáva cez portál eBay.


Video
Najnovšie články
Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé

Po modeli s manuálnou prevodovkou do našej garáže Hyundai i30 Fastback zavítal i so samočinnou skriňou. Dvojspojky sú dnes v móde a Kórejci tento trend...

Test i30 Fastback: Ktorá konfigurácia je ideálna?

Najprv razia, teraz povinné zvolávanie áut. Nemecké úrady chcú preskúmať softvérovú výbavu tisícov vozidiel značky Opel.

Opel musí pre vyšetrovanie zvolať 100 000 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×