Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LM1 RS GT-R: Beštia ide na Nürburgring

Brutálne upravené kupé má kompletnú karbónovú karosériu, vypitvaný interiér a šesťvalec produkujúci výkon 809 kW (1 100 k).
22 3 príspevky 19.10.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto roka došlo k výraznému prepísaniu rebríčka najlepších časov, ktoré zajazdili sériové automobily v Zelenom pekle. Porsche 911 GT2 RS nedávno usadlo na jeho vrchol. O svoj rekord asi nejakú dobu nepríde, no istá britská firma chce jeho čas rozbiť. Plánuje na to však využiť nepovolený doping. Pre túto úlohu postavila extrémny Nissan GT-R, ktorý má od produkčnej verzie ďaleko.

Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom 22 fotografií v galérii Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom Zdroj: Lichtfield

Z dielní špecialistu Lichtfield nedávno vyšla beštia s označením LM1 RS GT-R. Navonok ju možno spoznať podľa kompletnej karbónovej karosérie, ktorá obsahuje obrovské množstvo prítlačných plôch a otvorov určených na privádzanie chladného vzduchu. Vozidlo je prepracované naozaj radikálne. Okrem gigantického krídla má výfukové potrubia ústiace skrz prahy, plochú podlahu zakončenú difúzorom či pevné okná evokujúce čistokrvných pretekárov. Prioritou pri stavbe bola čo najnižšia hmotnosť.

Nissan GT-R: Luxusná atómová bomba

Japonské kupé pôsobí hodnotnejšie než doteraz, no svoju brutálnu náturu si zachovalo. Klobúk dolu pred konštruktérmi!

Redukčnej diéte padol za obeť aj interiér auta, ktorý je kompletne vypitvaný a obsahuje len to najnutnejšie. Okrem ochranného rámu v ňom pribudlo množstvo ovládačov. Vodič môže ich pomocou ovládať funkčnosť techniky, ktorej centrálnym bodom je modifikovaný 3,8-litrový šesťvalec. Disponuje množstvom na mieru vyrobených komponentov a turbodúchadlami prevzatými zo stroja série IndyCar. Vďaka všetkým zásahom produkuje najvyšší výkon neskutočných 809 kW (1 100 k).

Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne 22 fotografií v galérii Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne Zdroj: Lichtfield

Brutálne upravené kupé s podvozkom renomovanej značky Öhlins by teoreticky mohlo súťažiť v rôznych disciplínach, dôvod jeho vzniku je však jednoznačný. Monštrum ide čoskoro na Nürburgring. Na obávanom nemeckom asfalte už absolvovalo skúšky a počas nasledujúceho víkendu plánujú jeho tvorcovia vyskúšať útok na rekord Porsche. Žiaden konkrétny cieľ nezverejnili. Vzhľadom na parametre brutálneho Nissanu však možno očakávať, že na okruhu stanoví úctyhodný čas.


Video
Najnovšie články
Vojnový Jeep Steva McQueena budú dražiť

KLEBETY TÝŽDŇA Audi A1 môže dostať verziu Allroad, Jaguar F-Type bude mať nástupcu a Peugeot 508 R asi dosiahne výkon 350 koní.

Chiron Super Sport a hybridná Octavia RS

Základom ponuky bude namiesto doterajšieho 4,3-litrového atmosférického variantu model 2.7L Turbo, ktorý víťazí výkonom i spotrebou paliva.

Chevrolet Silverado neušiel downsizingu

Carlex Design má ďalšiu novinku. Tentokrát je to však trochu iná káva ako obvykle, nejde totiž o žiaden športový model.

Superšporty vymenil Carlex za dodávku VW

Hankook nám predviedol svoju novú vlajkovú loď a poodhalil, čo predchádzalo jej výrobe. Gumu sme si aj mohli vyskúšať.

Športové pneumatiky: Čo sa v nich skrýva?

Novým členom ponuky je variant Mid-Range, ktorý ponúka dojazd 420 kilometrov a o niečo horšie dynamické vlastnosti.

Tesla konečne uvádza lacnejší Model 3

Prevádzkový zisk v sledovanom období stúpol na 10,25 miliardy SEK z vlaňajších 7,34 miliardy SEK a prevádzková marža sa zvýšila na 11,1 % z 9,6 %.

Zisk Volvo Group v 3. štvrťroku výrazne vzrástol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×