Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o hybridy a elektromobily rastie

Ku koncu septembra zaregistrovali 378 žiadateľov o podporu na elektrické batériové vozidlá (BEV) a plug-in hybrid (PHEV).
17.10.2017 / TASR

Podľa údajov Združenia automobilového priemyslu (ZAP) SR bolo v septembri 2017 zaregistrovaných 7 177 osobných automobilov. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška s počtom registrovaných nových osobných vozidiel 7 126 to predstavuje nárast o 0,72 %.

Registrácie malých úžitkových automobilov (kategória N1) za september 2017 predstavujú 683 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 425 predstavuje pokles.

Mimoriadnemu záujmu sa tešia elektrické batériové vozidlá (BEV) a plug-in hybridy (PHEV), na ktoré môže vlastník vozidla požiadať o podporu. Ku koncu septembra zaregistrovali 378 žiadateľov o podporu.

Registrácie v kategórii N2 zaznamenali v septembri 2017 úroveň 23 vozidiel, čo oproti vlaňajšku predstavuje nárast o 9,52 %.

V kategórii N3 (nákladné automobily nad 12 ton bol zaznamenaný k rovnakému mesiacu minulého roka pokles o 12,20 %. 

V kategóriách autobusov M2 a M3 sa v septembri 2017 registrovalo 67 autobusov, v porovnaní so septembrom 2016 (17 autobusov) to predstavuje 294,12-% nárast.

TASR informovalo Združenie automobilového priemyslu SR.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×