Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Climbkhana: Ken Block znovu prekvapuje

VIDEO
Slávny pilot zdolal legendárnu horu Pikes Peak na evolúcii svojho brutálneho Mustanga, ktorý teraz dosahuje výkon asi 1 400 konských síl.
6 28.09.2017 / Marek Pokrývka

Väčšine motoristických fanúšikov asi netreba vysvetľovať význam umelo vytvoreného slova Gymkhana, driftérsky nadšenec Ken Block z neho urobil svetoznámu značku. Séria videí plných extrémnych kúskov vlani dostala deviate pokračovanie. Teraz naň nadväzuje ďalší titul, ktorý evidentne vznikol s výraznou podporou výrobcu pneumatík Toyo Tires. Produkty tejto značky totiž dostali pri nakrúcaní poriadne zabrať...

Ken Block predviedol v titule Climbkhana veľkú dávku odvahy 6 fotografií v galérii Ken Block predviedol v titule Climbkhana veľkú dávku odvahy Zdroj: Youtube (Toyo Tires USA)

Čerstvé dielo z dielne špecialistu na šmyky sa volá Climbkhana, vzniklo totiž na dejisku snáď najslávnejších pretekoch do vrchu. Ide o podujatie Pikes Peak International Hill Climb. Stúpanie na legendárnu horu v americkom štáte Colorado uchvacuje už dlhé desaťročia, obsahuje totiž 156 zákrut a ponúka neopakovateľné scenérie. Automobily si počas neho musia okrem iného poradiť aj s riedkym vzduchom. Preslávená trať je totiž poriadne strmá a cieľ sa nachádza vo výške približne 4 300 metrov nad morom.

Gymkhana 9: V hlavnej role Focus RS RX

Ken Block sa vracia s ďalším vydaním slávnej série, v ktorom uvidíme skok popred idúci vlak či driftovanie okolo auta zaveseného na vrtuľníku.

Ken Block prispôsobil špecifickým podmienkam na tomto náročnom ihrisku náradie. Vrch zdolal na evolúcii svojho brutálneho Mustanga, hviezdu siedmej časti ságy Gymkhana nakrútenej v roku 2014. Vozidlo s prezývkou Hoonicorn prešlo množstvom úprav. Centrom bol pritom jeho 6,7-litrový osemvalec, ktorý je teraz dvakrát prepĺňaný a dosahuje maximálny výkon asi 1 400 konských síl. Vyhotovenie nesúce prívlastok V2 je teda ešte výrazne šialenejšie než bol originál. Jeho náturu dobre dokumentujú turbodúchadlá vystrčené nad kapotu, z ktorých podchvíľou šľahajú plamene.

Pre podmienky na Pikes Peak pripravil pilot vozidlo Hoonicorn V2 6 fotografií v galérii Pre podmienky na Pikes Peak pripravil pilot vozidlo Hoonicorn V2 Zdroj: Youtube (Toyo Tires USA)

Nepredstaviteľnú silu prenášanú na všetky štyri kolesá využil slávny pilot na to, čo mu ide najlepšie. Teda kontrolovanú jazdu dverami napred. V rámci titulu Climbkhana predvádza svoje známe kúsky, najmä gigantické drifty s množstvom dymu či točenie sa okolo pevnej prekážky. Vo videu z Pikes Peak napriek tomu znovu prekvapuje. Šmyky totiž predvádza nad priepasťami, od ktorých ho občas nedelia ani len zvodidlá. To chcelo skutočne veľkú dávku odvahy i viery vo svoje schopnosti...


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×