Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X7: Bavorský obor ukázal svoju tvár

Najväčšie mníchovské SUV má hranaté tvary podčiarkujúce jeho robustnosť, luxusný interiér s tromi radmi sedadiel a hybridný pohon.
29 9 príspevkov 08.09.2017 / Marek Pokrývka

Už poriadne dlho sa hovorí o rozširovaní športovo-úžitkovej rodiny BMW smerom nahor. Samotná automobilka síce ohlásila prípravu typu X7 ešte v marci roku 2014, no s jeho realizáciou sa nejako veľmi neponáhľala. Až teraz prináša koncept tohto SUV. Predvedie ho vo Frankfurte s prívlastkom iPerformance, ktorý prezrádza prítomnosť hybridnej techniky pod plechmi.

BMW X7 iPerformance Concept je predzvesťou sériového modelu 29 fotografií v galérii BMW X7 iPerformance Concept je predzvesťou sériového modelu Zdroj: BMW

Bavorský obor ukázal svoju tvár krátko pred začiatkom autosalóna.  Dizajnéri mu dali množstvo hranatých tvarov, ich úlohou bolo podčiarknuť celkovú robustnosť vozidla. Na nárazníkoch či blatníkoch preto nájdeme výrazné vertikálne orientované kovové prvky. Maska chladiča je taktiež natiahnutá v tomto smere, pričom jej mohutnému tvaru sekundujú štíhle LED svetlomety.

BMW X4 dostane odvážnejší zadok

Predná časť novej iks-štvorky je na prvý pohľad zhodná s konvenčným súrodencom, zozadu SUV pripomína súpera s logom Mercedes-Benz.

Vzadu sa nachádzajú obdobne úzke koncové svetlá. Sú prepojené kovovou priečkou, čo pripomína limuzínu radu sedem. Tesne pod ňou však dielce spája aj LED pásik. Zaujímavo riešená je strecha, ktorú takmer kompletne tvorí sklo. Rozmery karosérie sme sa nedozvedeli. Použitie diskov kolies s priemerom 23 palcov však naznačuje, že proporcie sú skutočne štedré.

Prepojením zadných svetiel SUV pripomína limuzínu radu sedem 29 fotografií v galérii Prepojením zadných svetiel SUV pripomína limuzínu radu sedem Zdroj: BMW

Luxusná kabína bavorskej štúdie disponuje podľa očakávania tromi radmi sedadiel. Namiesto bežnej sedemmiestnej konfigurácie však obsahuje iba šesť miest, uprostred sa totiž nachádzajú dve samostatné kreslá. Vďaka presklenej streche je vo vnútri množstvo svetla. Interiérové povrchy sú čalúnené dvojfarebnou kožou, ktorú dopĺňajú kovové detaily.

V interiéri nesmú chýbať displeje, okrem dvoch kúskov na palubnej doske tu nájdeme aj ďalší pár obrazoviek integrovaných do chrbtovej časti predných sedadiel. Samozrejmosťou je tiež ambientné osvetlenie. Nachádza sa nielen v interiérových obkladoch, ale aj v strešnom paneli.

V šesťmiestnom interiéri sa nachádza viacero veľkých obrazoviek 29 fotografií v galérii V šesťmiestnom interiéri sa nachádza viacero veľkých obrazoviek Zdroj: BMW

O pohone BMW X7 iPerformance Concept sme sa nedozvedeli nič. Viečko zásuvky na blatníku však spolu s označením eDrive naznačuje, že ide o plug-in hybrid. Vnútornosti mohlo SUV prevziať od sériového modelu 740e. V tomto prípade by bola reč o benzínovom dvojlitri doplnenom elektromotorom, čoho výsledkom je maximálny výkon 240 kW (326 k). Takúto techniku možno očakávať aj pri sériovke.

Do obchodov príde BMW X7 nepochybne aj v konvenčných verziách, paleta motorov bude pravdepodobne podobná ako pri menšom súrodencovi X5. Určite teda môžeme rátať so zážihovými i vznetovými šesťvalcami. Pravdepodobná je tiež prítomnosť objemnejšieho agregátu V8, ktorý bude vrcholom ponuky. Uvedenie produkčného SUV je naplánované na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×