Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X4 dostane odvážnejší zadok

Predná časť novej iks-štvorky je na prvý pohľad zhodná s konvenčným súrodencom, zozadu SUV pripomína súpera s logom Mercedes-Benz.
2 5 príspevkov 29.08.2017 / Marek Pokrývka

BMW nedávno predstavilo tretiu generáciu typu X3, ktorá prešla množstvom zmien. Uvedenie dynamickejšie tvarovaného príbuzného označeného štvorkou je len otázkou času. Čas zostávajúci do jeho debutu síce nepoznáme, no vzhľad už áno. Vozidlo sa totiž podarilo zachytiť celkom bez kamufláže. Jeho zábery sa objavili na sociálnej sieti a prezradili všetko podstatné.

Fotky nemaskovaného BMW X4 sa objavili na sociálnej sieti 2 fotografie v galérii Fotky nemaskovaného BMW X4 sa objavili na sociálnej sieti Zdroj: Instagram/ palbay

Predná časť novej iks-štvorky je podľa očakávania na prvý pohľad zhodná s konvenčným súrodencom. Rovnako pôsobia aj svetlomety či predný nárazník, v tomto prípade patriaci do balíka M. Reálne rozdiely sa začínajú až za B-stĺpikom. Aspoň z pohľadu na danej fotke sa zdá, že za ním strecha klesá podstatne výraznejšie než doposiaľ, pričom ju zakončuje po stranách jemne podvihnutý spojler.

BMW X3: Tretia generácia rúbe vysoko

Kompaktné bavorské SUV pôsobí uhladenejšie než doposiaľ a ponúka bohatšie vybavenie. Hneď od úvodu dostalo športovú verziu M40i.

Okrem opticky prudšie znižujúcej sa siluety nástupca BMW X4 dostane aj odvážnejší zadok. Od dosluhujúceho SUV sa zozadu značne odlišuje a pripomína súpera s logom Mercedes-Benz. Prsty v tom majú štíhle koncové svetlá. Ešte dôležitejším prvkom je však výrez na evidenčné číslo, ktorý sa presťahoval do nárazníka. Veko batožinového priestoru tak zostalo takmer úplne čisté.

Výrez na evidenčné číslo sa z piatych dverí presunul nadol 2 fotografie v galérii Výrez na evidenčné číslo sa z piatych dverí presunul nadol Zdroj: Instagram/ palbay

Okrem loga mníchovskej automobilky môžeme na piatych dverách vidieť aj označenie M40d. Je teda evidentné, že pri športových modeloch M Performance ráta BMW aj s naftovou alternatívou k zabehnutému benzínu. Vozidlo bude mať nepochybne vyše tristo koní. Na presné čísla je však ešte skoro, nejaký čas si ešte musíme počkať. Dátum premiéry nie je známy.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×