Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súboj piatich: Ktorý hot-hatch je najrýchlejší ?

TOP VIDEO
Šprintérskeho súboja sa zúčastnilo Audi RS3, Mercedes-AMG A45, VW Golf R, Ford Focus RS a Honda Civic Type R. Kto si z napínavých pretekov odnesie prvenstvo?
17 príspevkov 22.08.2017 / Filip Kadlečík

Je pravda, že na tomto preteku sa nezúčastnila kompletná plejáda hot-hatchov. Niektoré kúsky, medzi nimi napríklad Peugeot 308 GTi či Seat Leon Cupra, tu chýbajú. Aj tak však server Carwow zorganizoval preteky, ktoré sa rozhodne nevidia každý deň. Na štart sa vedľa seba postavila pätica poriadne ostrých modelov.

Test Honda Civic Type R: Katana

Kráľa predných kolies z Nordschleife sme preverili na slovenských cestách. Japonská novinka je naozaj extrémna, ale zároveň pomerne lacná.

Z nich má najvyšší výkon Audi RS3 294 kW (400 k), nasleduje Mercedes-AMG A45 naladený na 280 kW (381 k) a Ford Focus RS s porciou 257 kW (350 k). O niečo nižšie je situovaná Honda Civic Type R s hodnotou 235 kW (320 k) a na samom konci tabuľkovo stojí 228 kW (310 k), ktoré produkuje agregát Volkswagenu Golf R. Výsledky priameho porovnania si môžete pozrieť na priloženom videu.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×