Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

GT ´67 Heritage Edition: Ford pripravil špecialitu

Ford GT vyvolal pri svojom príchode vlnu rozruchu. Teraz túto úlohu prevzala špeciálna edícia - GT ´67 Heritage Edition. Superšport odkazuje na veľké víťazstvo značky.
9 15.08.2017 / Filip Kadlečík

Vytrvalostné 24-hodinové preteky v Le Mans sú rok čo rok merítkom automobilového pokroku na poli superšportov a moderných technológií. Inak tomu nebolo ani v minulosti, kedy náročné podujatie zväčša vyhrávali len etablované športové značky. Medzi ne sa chcel zaradiť aj Ford, no dlho sa mu nedarilo.

Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo 9 fotografií v galérii Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo Zdroj: Ford

Zlom prišiel až v roku 1966, kedy Američania vďaka modelu GT 40 druhej generácie pretrhli niekoľkoročnú šnúru víťazstiev talianskeho Ferrari. Nemenej úspešné boli aj nasledujúce preteky - v roku 1967 Ford dokázal obhájiť víťazstvo s špeciálom GT 40 štvrtej generácie, ktorý sa od všetkých predchodcov radikálne odlišoval.

Presne túto verzie, GT 40 Mk. IV, si teraz Ford pripomína prostredníctvom najnovšej reinkarnácie legendy - moderného Fordu GT. Edícia s prívlastkom ´67 Heritage Edition sa môže pochváliť špeciálnou Race Red farbou laku kombinovanou s bielymi pretekárskymi pásmi. Za príplatok je v ponuke aj paket, ktorý zámerne odhaľuje všetky karbónové časti karosérie superšportu.

Ford GT: Svetový rekord na jednej míli

Beštia vyladená spoločnosťou M2K Motorsport dosiahla na podujatí Texas Mile rýchlosť neskutočných 293,6 míľ za hodinu.

Z hľadiska exteriéru zaujmú aj 20” hliníkové disky kolies či originálne polepy. Jemné rozdiely sa dajú nájsť aj v interiéri, opäť ide však len o kozmetické zásahy. Prím hrá najmä čierna farba v kontraste s červenou - prejavilo sa to na palubovke či sedadlách. O žiadnych technických vylepšeniach Ford nehovorí, ´67 Heritage Edition teda bude pravdepodobne najmä o pretekárskej vizáži.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×