Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šokujúce video: Vtipný štart, smutný koniec

VIDEO
Každému vodičovi so zdravým pudom sebazáchovy je jasné, že telefón za volant nepatrí a písanie SMS obzvlášť. Rovnako ako alkohol či drogy. Stačí chvíľka nepozornosti a tragédia je na svete.
23 príspevkov 26.07.2017 / Soňa Zverková

Pozná to asi každý vodič. Vozidlo pred nim alebo vo vedľajšom pruhu raz zrýchli, potom zas spomalí, prípadne lieta zľava doprava. V tom lepšom prípade len v jednom jazdnom pruhu. Na 99 percent ide o vodiča, ktorý sa zaoberá svojím telefónom. Nehovoríme však o telefonovaní, ktoré bolo svojho času považované za smrtonosnú činnosť, keďže ľudia šoférovali len „na autopilota“.

V posledných rokoch je však na vzostupe oveľa nebezpečnejší neduh: písanie SMS správ a selfie za volantom. Presne na tento typ šoférskych hriechov sa zamerala vláda juhoafrickej provincie Západné Kapsko vo svojom šokujúco drsnom videu. Stručne, jasne, výstižne, bez akéhokoľvek „bububu“.

Video jasne dokazuje, prečo je písanie a čítanie správ po alkohole a drogách za volantom najnebezpečnejší zlozvyk. Kým počas telefonovania sa vodič aspoň pozerá von a je schopný aspoň nejak zareagovať, pri čítaní a najmä písaní SMS sú jeho oči uprené úplne inde. O pozornosti ani nehovoriac.

Sprísnenie zákona: Po mobiloch zakážu tablety

Telefón za volantom je zakázaný už dlhšie, no vodiči mu nevedia odolať. Experti žiadajú zvýšiť pokuty a rozšíriť platnosť zákona aj na inú techniku, napríklad na tablety.

Pokiaľ si uvedomíme, že pri rýchlosti 50 km/h prejde vozidlo takmer 14 metrov za každú sekundu, ide o smrtiaci koktail. Pri tejto rýchlosti za štyri sekundy vozidlo prejde dráhu dlhšiu než olympijský bazén. Skúste si stopnúť, koľko sekúnd sa nepozeráte do premávky, keď odomykáte mobil, otvárate SMS, čítate a následne píšete odpoveď.


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×