Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šokujúce video: Vtipný štart, smutný koniec

VIDEO
Každému vodičovi so zdravým pudom sebazáchovy je jasné, že telefón za volant nepatrí a písanie SMS obzvlášť. Rovnako ako alkohol či drogy. Stačí chvíľka nepozornosti a tragédia je na svete.
23 príspevkov 26.07.2017 / Soňa Zverková

Pozná to asi každý vodič. Vozidlo pred nim alebo vo vedľajšom pruhu raz zrýchli, potom zas spomalí, prípadne lieta zľava doprava. V tom lepšom prípade len v jednom jazdnom pruhu. Na 99 percent ide o vodiča, ktorý sa zaoberá svojím telefónom. Nehovoríme však o telefonovaní, ktoré bolo svojho času považované za smrtonosnú činnosť, keďže ľudia šoférovali len „na autopilota“.

V posledných rokoch je však na vzostupe oveľa nebezpečnejší neduh: písanie SMS správ a selfie za volantom. Presne na tento typ šoférskych hriechov sa zamerala vláda juhoafrickej provincie Západné Kapsko vo svojom šokujúco drsnom videu. Stručne, jasne, výstižne, bez akéhokoľvek „bububu“.

Video jasne dokazuje, prečo je písanie a čítanie správ po alkohole a drogách za volantom najnebezpečnejší zlozvyk. Kým počas telefonovania sa vodič aspoň pozerá von a je schopný aspoň nejak zareagovať, pri čítaní a najmä písaní SMS sú jeho oči uprené úplne inde. O pozornosti ani nehovoriac.

Sprísnenie zákona: Po mobiloch zakážu tablety

Telefón za volantom je zakázaný už dlhšie, no vodiči mu nevedia odolať. Experti žiadajú zvýšiť pokuty a rozšíriť platnosť zákona aj na inú techniku, napríklad na tablety.

Pokiaľ si uvedomíme, že pri rýchlosti 50 km/h prejde vozidlo takmer 14 metrov za každú sekundu, ide o smrtiaci koktail. Pri tejto rýchlosti za štyri sekundy vozidlo prejde dráhu dlhšiu než olympijský bazén. Skúste si stopnúť, koľko sekúnd sa nepozeráte do premávky, keď odomykáte mobil, otvárate SMS, čítate a následne píšete odpoveď.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×