Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.
1 8 príspevkov 25.07.2017 / Marek Pokrývka

Jedným z debutantov tohtoročného ženevského autosalóna bol nový Swift. Štvrtá generácia populárneho japonského drobca prišla s evolučným dizajnom a zaujala najmä veľmi nízkou hmotnosťou. Pri premiére sa hovorilo o troch motoroch. Ponuku však čoskoro obohatí ďalší člen, Suzuki totiž dostalo verziu Sport. Oficiálnu premiéru bude mať 12. septembra vo Frankfurte.

Suzuki Swift Sport bude mať pod kapotou agregát 1.4 Boosterjet

Od štandardných vyhotovení malého hatchbacku sa nabrúsený variant odlišuje na prvý pohľad. Na zatiaľ jedinej zverejnenej fotografií nesie výrazný žltý lak, do ktorého sa obliekol agresívnejšie tvarovaný predný nárazník. Jeho súčasťou je čierny spojler. Rovnaký odtieň nesú nadstavce prahov, pričom disky kolies s pomerne veľkým priemerom siahli po dvojfarebnej kombinácii. Na obrázku môžeme vidieť aj odlišnú výplň masky chladiča. Obrázok zadnej časti zatiaľ Suzuki nezverejnilo, no možno očakávať odlišný tvar nárazníka a charakteristickú dvojicu výfukových koncoviek.

Suzuki Swift: Podstatne vylepšený bestseller

Príchod štvrtej generácie Suzuki Swift je ostro sledovaný. Nemožno sa tomu diviť, malý svišť sa u nás predáva výborne. S novinkou sme sa zoznámili v Ženeve, prekvapila nás interiérom.

To najdôležitejšie sa však skrýva pod kapotou. Swift Sport totiž mení 1,6-litrový atmosférický motor svojho predchodcu za prepĺňaný agregát 1.4 Boosterjet známy z typov SX4 S-Cross či Vitara S. V nich dosahuje zhodne výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment 220 Nm. Presné parametre verzie pripravenej pre svišťa zatiaľ nie sú známe, no naladenie sa pravdepodobne zachová. V kombinácii s pohotovostnou hmotnosťou dosahujúcou údajne iba 870 kilogramov by malo byť o dobrú zábavu za volantom postarané.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×