Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Phantom VIII: Dizajn odhalený v predstihu

Britská publikácia zverejnila obrázky z čínskych médií, ktoré evidentne pochádzajú z prezentácie digitálneho konfigurátora.
4 1 príspevok 21.07.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom minulého roka Rolls-Royce po prvýkrát upozornil na nástupcu svojej vlajkovej lode. Oficiálne oznámil, že pre ďalšie vydanie limuzíny Phantom pripravuje hliníkovú architektúru. V júni oznámil dátum premiéry. Odohrať sa má na budúci štvrtok, teda dňa 27. júla. Dizajn luxusného korábu je však podľa všetkého takmer kompletne odhalený už v predstihu.

Záber prednej časti ôsmej generácie limuzíny bol graficky upravený 4 fotografií v galérii Záber prednej časti ôsmej generácie limuzíny bol graficky upravený Zdroj: Autocar

Britská publikácia Autocar v týchto dňoch zverejnila obrázky, ktoré údajne získala z čínskych médií. Trojica záberov evidentne pochádza z prezentácie digitálneho konfigurátora. Fotografie pravdepodobne vznikli na internom firemnom podujatí, na ktorom ich odfotil zamestnanec mobilným telefónom. Ich kvalita teda nie je bohvieaká. O exteriérovom vzhľade však dáva dobrú predstavu, najmä v prípade záberu prednej časti graficky upraveného do prijateľnejšej podoby.

Rolls-Royce Phantom: Esencia Goodwoodu

JAZDA Okúsili sme britského fantóma, ktorý je mnohými považovaný za najluxusnejšie auto sveta. Ohúril nás vo viacerých ohľadoch.

Phantom VIII si nepripravil žiadne zásadné prekvapenia. Štylisticky zostáva honosný sedan verný svojim základným tvarom, značka sa teda naďalej drží konzervatívneho prístupu. Od predchodcu sa nový Rolls-Royce odlišuje najmä detailmi. Ide napríkald o tvar dominantného frontálneho grilu či architektúru diódových svetlometov s líniami pripomínajúcimi rozmerovo menší Ghost.

Rolls-Royce si zachoval konzervatívny prístup aj pri návrhu interiéru 4 fotografií v galérii Rolls-Royce si zachoval konzervatívny prístup aj pri návrhu interiéru Zdroj: Autocar

Obrázky ukazujú predĺžený model s dvojfarebnou kombináciou, pričom okrem zovňajška zachytáva jedna fotografia aj časť interiéru. Opäť možno hovoriť len o detailných zmenách. Phantom ôsmej generácia má palubnú dosku takmer rovnakú ako doposiaľ, rozdiely budú pravdepodobne na poli vybavenia. Otáznik zostáva visieť nad pohonnou jednotkou. Luxusnú limuzínu bude nepochybne poháňať veľkoobjemový dvanásťvalec, jeho presná identita však ešte nie je jasná.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×