Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vzkriesený Ford Bronco: Ako môže vyzerať?

Modrý ovál chystá šiestu generáciu vozidla, ktorým chce zaútočiť na Jeep Wrangler. Fanúšikovia vytvorili vizualizácie jeho možného vzhľadu.
3 18.07.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto roka Ford oficiálne priznal, že plánuje znovuzrodiť typ Bronco. Meno tri dekády vyrábaného predchodcu dnešných SUV má v domácom prostredí značky veľký cveng. Dlho pred nástupcovým príchodom naplánovaným na rok 2020 sa tak internetom valia všemožné informácie a tiež vizualizácie jeho možného vzhľadu. Asi najlepšie vytvorili ľudia z fóra Bronco6G.

Ford pri type Bronco podľa mnohých využije retro dizajn 3 fotografie v galérii Ford pri type Bronco podľa mnohých využije retro dizajn Zdroj: bronco6g.com

Zarytí fanúšikovia už dávnejšie prezentovali, ako môže vzkriesený automobil vyzerať. Siahli pritom po charakteristickej trojdverovej karosérii. Podľa zákulisných zdrojov však ďalšia generácia príde s praktickejším usporiadaním disponujúcim párom dverí navyše, grafickí špecialisti preto začali nanovo. Výsledkom ich práce je séria skutočne kvalitných vizualizácií.

Ford Bronco sa vráti na trh v roku 2020

Budúca generácia SUV si ponechá logo divokého koňa, predávať sa bude globálne. Stáť má na rovnakej technike ako ďalšie vydanie typu Ranger.

Ford podľa mnohých využije retro dizajn, ktorého základom sú okrúhle svetlá lemované obdĺžnikovou maskou chladiča. Ostré tvary pravdepodobne dostanú aj ďalšie časti karosérie. Istú budúcnosť vraj majú hranaté blatníky i diódové svetlá, vo vybavení sa pritom má objaviť prvok označovaný ako Air Roof. Ide o viacdielny strešný panel s možnosťou otvorenia v troch samostatných sekciách.

Strešný panel off-roadu sa má otvárať v troch sekciách 3 fotografie v galérii Strešný panel off-roadu sa má otvárať v troch sekciách Zdroj: bronco6g.com

Americká automobilka potvrdila, že šiesta generácia typu Bronco bude stáť na rovnakej platforme ako pick-up Ranger. Jej základom bude teda pevný rám. Okrem neho má vozidlo dostať tuhé nápravy Dana, nepôjde teda o žiadne trendové SUV. Modrý ovál ho chystá ako pravoverný off-road. Zaútočiť ním chce na jedno z najväčších mien v segmente, terénnu legendu Jeep Wrangler.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×