Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X2: Sériový vzhľad je prezradený

Na patentových obrázkoch chýbajú niektoré detaily, no jasne viditeľné sú všetky základné línie. V porovnaní so štúdiou sú umiernenejšie.
5 1 príspevok 06.07.2017 / Marek Pokrývka

Viacero výrobcov počas ostatnej dekády  výrazne rozšírilo svoje portfólio v snahe zachytiť čo najväčšiu porciu zákazníkov, pričom kľúčom je zdieľanie techniky. Výnimkou v tomto smere nie je ani BMW. Ďalším produktom spĺňajúcim trend sa stane typ X2, ktorý má stáť na spoločnej platforme s iks-jednotkou. Odlišovať sa bude najmä dizajnom. Ten vlani naznačil koncept, teraz je na stole finálny variant.

Takto by malo vyzerať BMW X2 v sériovom vyhotovení 5 fotografií v galérii Takto by malo vyzerať BMW X2 v sériovom vyhotovení Zdroj: BMW

Sériový vzhľad chystaného malého SUV je prezradený vďaka úniku patentových obrázkov. Už tradične na nich chýbajú niektoré detaily, no jasne viditeľné sú všetky základné línie. Tvary auta spĺňajú predpoklady. V porovnaní so štúdiou sú podstatne umiernenejšie, no oproti konvenčnejšiemu súrodencovi označenému jednotkou pôsobí táto novinka podstatne dravšie.

BMW X2: Dravé SUV pripomína Evoque

Koncept športovo-úžitkového Bavora kladie dôraz na štýlový dizajn a vzhľadom na svoje exteriérové rozmery má netradične svalnaté tvary.

Bavorské vozidlo má podľa očakávania väčšie svetlá na oboch koncoch karosérie, menej výrazné blatníky či jednu koncovku výfuku namiesto dvoch integrovaných. Od svojho brata sa líši vo viacerých riešeniach. Kompletne iná je napríklad maska chladiča, strecha je položená nižšie a zásadným rozdielom sú tiež piate dvere neobsahujúce miesto pre evidenčné číslo. V životnej veľkosti by sa BMW X2 malo verejnosti predviesť na jesennom autosalóne vo Frankfurte.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

Mercedes-Benz triedy G zavítal do našej redakčnej garáže po prvýkrát pri príležitosti príchodu novej generácie. Ako legendárne G-čko uspelo v našom testovaní?

Test Mercedes G 500: Toto je skutočný luxus

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×