Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Range Rover: 300 koní aj pre Velar

Špičková verzia prepĺňaného zážihového štvorvalca vyplní medzeru medzi jej slabším naladením a objemnejším agregátom V6.
7 01.07.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto týždňa Jaguar oznámil, že svoj silný dvojliter z radu Ingenium začne montovať do ďalších automobilov. F-Type ho nebude mať ako jediný. Čoskoro budú týmto motorom disponovať aj modelové rady XE, XF a F-Pace, pričom posledný menovaný je sesterským produktom pre najmladší Range Rover. Toto príbuzenstvo má očakávané vyústenie.

Range Rover Velar P300 sa začne predávať počas leta 7 fotografií v galérii Range Rover Velar P300 sa začne predávať počas leta Zdroj: Range Rover

Britský koncern Jaguar Land Rover stojaci za nedávno predstaveným SUV ohlásil, že 300 koní bude ponúkať aj pre Velar. Špičková verzia prepĺňaného zážihového štvorvalca vyplní medzeru medzi jej slabším naladením (184 kW/250 k) a objemnejším agregátom V6 (279 kW/380 k). Za druhým menovaným síce okrem výkonu zaostáva aj krútiacim momentom 400 Nm, napriek tomu dokáže Range Rover rozhýbať z pokoja na klasickú stovku len za 5,7 sekundy. Rovnaký čas pritom dosahuje väčší šesťvalec.

Jaguar: Silný dvojliter pre ďalšie typy

Turbobenzín patriaci do radu Ingenium príde do modelových rodín XE, XF a F-Pace s rovnakými parametrami, aké prezentoval pri svojom uvedení.

Automobilka plánuje predaj typu Velar vo verzii P300 začať predávať ešte počas leta, zverejnenie ceny bolo preto logickým krokom. Na nemeckom trhu je stanovená na 59 900 eur. Napriek podobnosti dynamických parametrov s modelom P380 je tak finančne podstatne bližšie štartovaciemu benzínu, ktorý možno v rovnakých obchodoch kúpiť za 56 400 eur.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×