Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drvivé následky nehody: Airbag zachraňuje životy

TOP VIDEO
Airbagy sú dnes už štandardným prvkom výbavy väčšiny automobilov. V minulosti tak tomu ale nebolo. Pozrite si v praxi leviu službu, ktorú denne odvádzajú vodičom v núdzi.
4 príspevky 30.06.2017 / Filip Kadlečík

Vzduchové vankúše skryté v palubnej doske či volante sú v dnešnej dobe pevnou súčasťou základnej výbavy drtivej väčšiny automobilov. Na našich cestách sa však ešte stále nájde množstvo vozidiel, ktorým tento bezpečnostný prvok chýba. Oplatí sa vôbec mať ho v aute?

Hammond z Grand Tour mal hrozivú nehodu

Richard Hammond je práve ten, ktorý je spomedzi tria známych protagonistov show Grand Tour známy početnými dopravnými nehodami. Jeremy Clarkson i James May si z neho za to často robia srandu...

Jednoznačnú odpoveď na túto otázku ponúka video zložené zo záberov organizácií Euro NCAP a ANCAP. Je na ňom zreteľne vidieť rozdiel v bezpečnosti, o ktorý sa starajú práve vzduchové vankúše. Ich hlavnou náplňou je zabrániť kontaktu ľudského tela a tvrdých či ostrých častí vozidla. V tomto prípade svoj účel naplnili do bodky.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×