Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drvivé následky nehody: Airbag zachraňuje životy

TOP VIDEO
Airbagy sú dnes už štandardným prvkom výbavy väčšiny automobilov. V minulosti tak tomu ale nebolo. Pozrite si v praxi leviu službu, ktorú denne odvádzajú vodičom v núdzi.
4 príspevky 30.06.2017 / Filip Kadlečík

Vzduchové vankúše skryté v palubnej doske či volante sú v dnešnej dobe pevnou súčasťou základnej výbavy drtivej väčšiny automobilov. Na našich cestách sa však ešte stále nájde množstvo vozidiel, ktorým tento bezpečnostný prvok chýba. Oplatí sa vôbec mať ho v aute?

Hammond z Grand Tour mal hrozivú nehodu

Richard Hammond je práve ten, ktorý je spomedzi tria známych protagonistov show Grand Tour známy početnými dopravnými nehodami. Jeremy Clarkson i James May si z neho za to často robia srandu...

Jednoznačnú odpoveď na túto otázku ponúka video zložené zo záberov organizácií Euro NCAP a ANCAP. Je na ňom zreteľne vidieť rozdiel v bezpečnosti, o ktorý sa starajú práve vzduchové vankúše. Ich hlavnou náplňou je zabrániť kontaktu ľudského tela a tvrdých či ostrých častí vozidla. V tomto prípade svoj účel naplnili do bodky.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×