Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chiron: Extrémna verzia Super Sport na ceste?

TOP VIDEO
Bugatti s vývojom Chironu ako takého skončilo už pred dlhším časom. Predsalen, kráľ ciest už je na trhu nejaký ten piatok. Teraz však hyperšport opäť zbadali na Nürburgringu, pri testovaní mu pilot nič nedaroval.
26.06.2017 / Filip Kadlečík

Bugatti Chiron je a pravdepodobne aj zostane jedným z najfascinujúcejších automobilov všetkých čias. Jeho mamutí výkon budí rešpekt, z hutného zvuku prepĺňaného šestnásťvalcového agregátu sa chlpy na temene zježia snáď všetkým konkurenčným superšportom. Zdá sa pritom, že kráľ ciest môže byť ešte lepší. Naznačil to aj nedávny rozhovor s Andym Wallaceom, testovacím jazdcom korunného šperku koncernu Volkswagen.

482 km/h? Chiron stojí na limitoch dnešnej vedy

Bugatti Chiron patrí bez akýchkoľvek pochýb k najfascinujúcejším automobilom dnešnej doby. Má dokonca potenciál stať sa najrýchlejším zo sériovo vyrábaných vozidiel všetkých čias. Bráni mu v tom len...

Chiron má stáť na limitoch dnešnej vedy, no ak vzniknú nové pneumatiky, naplno rozvinie svoj potenciál. Ten by mohol naplniť najmä vo verzii Super Sport. Špekuluje sa o nej čoraz častejšie, nedávno napríklad Bugatti zachytili pri testovaní na obávanom Nürburgringu. Máme sa začať tešiť na monštrum, ktorého výkon by údajne mohol dosiahnuť 1 324 kW (1 800 k)? To zistíme časom.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×