Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mégane R.S. prezrádza ďalšie detaily

Francúzsky hot-hatch bude dostupný s dvomi verziami podvozka. Okrem toho bude mať systém 4Control, teda riadenú zadnú nápravu.
5 3 príspevky 24.06.2017 / Marek Pokrývka

Pred necelým mesiacom absolvoval svoju prvú verejnú prezentáciu Mégane R.S. novej generácie. Renault ho predviedol publiku na monackej Veľkej cene, pričom automobil ukázal s vrstvou kamufláže. Oficiálnou cestou veľa o jeho technike nepovedal. Potvrdil akurát dostupnosť dvoch rôznych prevodoviek a s blížiacou sa premiérou prezrádza ďalšie detaily týkajúce sa novinky.

Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup 5 fotografií v galérii Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup Zdroj: Renault

Čerstvé informácie sa týkajú podvozka hot-hatchu. Podobne ako pri predchodcovi bude dostupný v dvoch verziách, ktoré sa budú líšiť nastavením. Sport má podľa slov výrobcu poskytnúť ideálnu kombináciu schopností s každodenným komfortom. Cup bude tuhší, jeho cieľom budú čo najlepšie jazdné vlastnosti na okruhu. Výber bude na zákazníkovi.

Mégane R.S. po prvýkrát na verejnosti

Pilot stajne Renault osedlal ostrý hatchback na známom okruhu. Vozidlo sa ukázalo v kamufláži, technické detaily si značka necháva pre seba.

Renault Mégane R.S. má okrem toho mať riadenú zadnú nápravu. Ide o systém, ktorý francúzska automobilka prezýva 4Control. Natáčanie zadných kolies má ďalej zlepšiť agilitu ostrého hatchbacku. Aj vďaka nej by sa opäť mohol zaradiť medzi absolútnu elitu svojej kategórie. Na zverejnenie plných detailov si ešte musíme počkať, živý debut auta je naplánovaný na Frankfurt.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×