Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mégane R.S. prezrádza ďalšie detaily

Francúzsky hot-hatch bude dostupný s dvomi verziami podvozka. Okrem toho bude mať systém 4Control, teda riadenú zadnú nápravu.
5 3 príspevky 24.06.2017 / Marek Pokrývka

Pred necelým mesiacom absolvoval svoju prvú verejnú prezentáciu Mégane R.S. novej generácie. Renault ho predviedol publiku na monackej Veľkej cene, pričom automobil ukázal s vrstvou kamufláže. Oficiálnou cestou veľa o jeho technike nepovedal. Potvrdil akurát dostupnosť dvoch rôznych prevodoviek a s blížiacou sa premiérou prezrádza ďalšie detaily týkajúce sa novinky.

Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup 5 fotografií v galérii Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup Zdroj: Renault

Čerstvé informácie sa týkajú podvozka hot-hatchu. Podobne ako pri predchodcovi bude dostupný v dvoch verziách, ktoré sa budú líšiť nastavením. Sport má podľa slov výrobcu poskytnúť ideálnu kombináciu schopností s každodenným komfortom. Cup bude tuhší, jeho cieľom budú čo najlepšie jazdné vlastnosti na okruhu. Výber bude na zákazníkovi.

Mégane R.S. po prvýkrát na verejnosti

Pilot stajne Renault osedlal ostrý hatchback na známom okruhu. Vozidlo sa ukázalo v kamufláži, technické detaily si značka necháva pre seba.

Renault Mégane R.S. má okrem toho mať riadenú zadnú nápravu. Ide o systém, ktorý francúzska automobilka prezýva 4Control. Natáčanie zadných kolies má ďalej zlepšiť agilitu ostrého hatchbacku. Aj vďaka nej by sa opäť mohol zaradiť medzi absolútnu elitu svojej kategórie. Na zverejnenie plných detailov si ešte musíme počkať, živý debut auta je naplánovaný na Frankfurt.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×