Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mégane R.S. prezrádza ďalšie detaily

Francúzsky hot-hatch bude dostupný s dvomi verziami podvozka. Okrem toho bude mať systém 4Control, teda riadenú zadnú nápravu.
5 3 príspevky 24.06.2017 / Marek Pokrývka

Pred necelým mesiacom absolvoval svoju prvú verejnú prezentáciu Mégane R.S. novej generácie. Renault ho predviedol publiku na monackej Veľkej cene, pričom automobil ukázal s vrstvou kamufláže. Oficiálnou cestou veľa o jeho technike nepovedal. Potvrdil akurát dostupnosť dvoch rôznych prevodoviek a s blížiacou sa premiérou prezrádza ďalšie detaily týkajúce sa novinky.

Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup 5 fotografií v galérii Renault Mégane R.S. dá zákazníkom na výber z verzii Sport a Cup Zdroj: Renault

Čerstvé informácie sa týkajú podvozka hot-hatchu. Podobne ako pri predchodcovi bude dostupný v dvoch verziách, ktoré sa budú líšiť nastavením. Sport má podľa slov výrobcu poskytnúť ideálnu kombináciu schopností s každodenným komfortom. Cup bude tuhší, jeho cieľom budú čo najlepšie jazdné vlastnosti na okruhu. Výber bude na zákazníkovi.

Mégane R.S. po prvýkrát na verejnosti

Pilot stajne Renault osedlal ostrý hatchback na známom okruhu. Vozidlo sa ukázalo v kamufláži, technické detaily si značka necháva pre seba.

Renault Mégane R.S. má okrem toho mať riadenú zadnú nápravu. Ide o systém, ktorý francúzska automobilka prezýva 4Control. Natáčanie zadných kolies má ďalej zlepšiť agilitu ostrého hatchbacku. Aj vďaka nej by sa opäť mohol zaradiť medzi absolútnu elitu svojej kategórie. Na zverejnenie plných detailov si ešte musíme počkať, živý debut auta je naplánovaný na Frankfurt.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×