Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najextrémnejšie traktory sveta: Výkon cez 600 k

FOTO
Do sveta štvorkolesových vozidiel jednoznačne patria aj poľnohospodárske traktory. Často stoja na okraji záujmu, napriek tomu však ide o fascinujúce stroje, ktoré neustále prechádzajú vývojom. Toto sú tie najextrémnejšie z nich!
48 24 príspevkov 24.06.2017 / Filip Kadlečík

Traktory sú fascinujúce stroje. Ich schopnosti sú niekedy až neuveriteľné - dokážu s prívesom prejsť ťažkým terénom, no zároveň nemajú problém s jazdou po cestách. To zďaleka nie je všetko, vďaka množstve nástrojov ovládaných hydralikou sa pri práci poľnohospodárov uplatnia v najrôznejších úlohách. Môžu pôdu orať, kultivovať, siať do nej nové semená či zberať plody ťažkej práce.

John Deere 9620RX 48 fotografií v galérii John Deere 9620RX Zdroj: AUTO BILD

Aj traktory neustále prechádzajú vývojom a od čias klasických Zetorov 7245 či 7745 sa poriadne zmenili. Najextrémnejšie z nich dokonca už ani nemusia používať kolesá, jazdia totiž na gumených pásoch. Presne taký je napríklad John Deere 9620RX. Jeho vznetový motor dosahuje výkon 493 kW (670 k), kľúčový je však hlavne mamutí krútiaci moment - 2 800 Nm.

Obrovský potenciál dokáže využiť vďaka 18-stupňovej elektronicky riadenej prevodovke. Kolos nezaostáva ani po stránke hydraulického výkonu, ktorý sa ustálil na hodnote 435l/min. Tento poľnohospodársky stroj však rozhodne nie je pre každého a väčšina našich farmárov o ňom môže len snívať. Jeho cena sa totiž v závislosti od konfigurácie poľahky prehupne cez sumu 400 000 eur.

>>> Ďalšie extrémne traktory nájdete vo veľkej galérii <<<

Podobne extrémnych traktorov je v našej galérii hneď niekoľko. Okrem výrobcu John Deere má zastúpenie napríklad i populárny Fendt, New Holland, Steyr či Massey Ferguson. Mnohé stroje sú ešte väčšie a radikálnejšie, než John Deere 9620 RX. Ktorý z nich najviac zaujal vás?


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×