Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hammond z Grand Tour mal hrozivú nehodu

VIDEO
Richard Hammond je práve ten, ktorý je spomedzi tria známych protagonistov show Grand Tour známy početnými dopravnými nehodami. Jeremy Clarkson i James May si z neho za to často robia srandu. Tentokrát im do smiechu nebolo.
1 12.06.2017 / Filip Kadlečík

Internetová show Grand Tour úspešne odštartovala prvou sériou a jej hlavní predstavitelia už poctivo pracujú na pokračovaní. Zdá sa však, že aspoň na chvíľu budú nútení si od kamier odpočinúť. Jeden zo známej trojice, Richard Hammond, totiž mal vážnu dopravnú nehodu.

Rimac Concept One je exkluzívny superšportový elektromobil vyrábaný v Chorvátsku

Práve z neho si Jeremy Clarkson i James May často uťahujú kvôli jeho “schopnosti” nabúrať takmer každý automobil. Tentokrát sa však ani jeden z nich nesmial. Ako uviedol Jeremy, keď zbadal Rimac Concept One prevrátený na streche a vedel, že Hammond v ňom stále sedí, bál sa, že sa mu prihodilo to najhoršie.

Našťastie však už o niekoľko sekúnd Richard sám vyliezol z vraku. Stihol to ešte predtým, než supersilný elektromobil pohltili plamene. Teraz už na videu vtipkuje v nemocnici, z nehody zázračne vyviazol len so zlomeninou v oblasti kolena. Nik z trojice sa zatiaľ nevyjadril k tomu, čo sa v osudných sekundách stalo.

Rimac vs. LaFerrari: Ako dopadne priamy súboj?

Prakticky neznámy chorvátsky elektromobil má obrovský potenciál. Tento krát do tanca vyzval LaFerrari. Nie je však taliansky hyperšport až príliš veľké sústo?

Podľa záznamu zverejneného na motoristickej sociálnej sieti Drivetribe sa dá špekulovať o tom, že Hammond dostal jemný pretáčavý šmyk, ktorý už nestihol kontrovať. Zdá sa to neuveriteľné, najmä vzhľadom na jeho skúsenosti, no aj majster tesár sa z času na čas utne. Čo sa stalo naozaj a či skutočne išlo len o zlyhanie ľudského faktora, nie chybu chorvátskeho superšportu, sa pravdepodobne dozvieme až v priebehu druhej série show Grand Tour.


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×