Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford skráti odstávku v závode na výrobu SUV

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň.
08.06.2017 / TASR

Americká automobilka Ford Motor toto leto skráti odstávku vo svojom závode na výrobu SUV v Kentucky len na jeden týždeň, aby dokázala pokryť dopyt po modeloch Ford Escape a Lincoln MKC.

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň. Počas druhého týždňa tu namiesto prestávky vyrobia viac ako 8 500 vozidiel. 

Predaj modelov Escape na domácom, americkom trhu sa v máji zvýšil o 3 % a odbyt vozidiel Lincoln MKC vzrástol o 10 %. Celkovo pritom predaj áut v USA podľa údajov Autodata Corp. v máji klesol o 2 %.

Ford dodal, že zvyšné závody v Severnej Amerike budú mať ako zvyčajne dvojtýždňovú prestávku. Ale niektorí dodávatelia komponentov si tiež budú musieť skrátiť letnú odstávku len na jeden týždeň, a to najmä lisovne kovov v Chicagu a Michigane a závod na výrobu motorov v Mexiku.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×