Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia Stonic: Malé SUV na prvých náčrtoch

Dizajn novinky pôsobí pomerne odvážne, technicky by mala vychádzať z hatchbacku Rio. Debutovať má už o dva týždne.
2 3 príspevky 07.06.2017 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že do segmentu malých SUV onedlho prídu dvaja príbuzní s kórejským pôvodom. Hyundai momentálne avizuje typ Kona. Premiéru má mať čoskoro, no dlho nebudeme čakať ani na jeho sesterský produkt nesúci logo Kia. Zákulisné zdroje preň uvádzali označenie Stonic už začiatkom roka. Automobilka ho v týchto dňoch potvrdila a zároveň naznačila dizajn novinky.

Kia Stonic bude sesterským produktom pre Hyundai Kona 2 fotografie v galérii Kia Stonic bude sesterským produktom pre Hyundai Kona Zdroj: Kia

Pripravované vozidlo ukázal výrobca na prvých dizajnových náčrtoch, ktoré ho zachytávajú z dvoch najdôležitejších uhlov. Dizajn SUV na nich pôsobí pomerne odvážne. Jeho tvarom dominujú obrovské kolesá čiastočne kryté mohutnými blatníkmi, výrazné je skromné presklenie a nízko položená strecha s dynamicky skosenou zadnou časťou. Na skici je dobre vidieť aj dvojité zakončenie výfuku.

Hyundai opäť láka na malé SUV Kona

V krátkom spote môžeme vidieť základnú siluetu auta, viacero detailov z karosérie, štýlové disky kolies i head-up displej.

Zapustené kľučky dverí či netradične tvarované strešné lyžiny naznačujú, že môže ísť len o koncept. Dizajn je však podľa všetkého prakticky finálny. Jeho súčasťou je charakteristická maska chladiča, predná kapota s viacerými hranami či svetlomety obsahujúce LED pásik v tvare písmena U. Typické sú tiež koncové svetlá pripomínajúce architektúrou väčšieho súrodenca Sportage.

Náčrty môžu zachytávať iba koncept kórejskej novinky 2 fotografie v galérii Náčrty môžu zachytávať iba koncept kórejskej novinky Zdroj: Kia

Interiér zatiaľ zostáva zahalený tajomstvom, autori hovoria akurát o inteligentných priestorových riešeniach a „plávajúcom“ rozhraní človek-stroj. Jeho súčasťou má byť integrácia smartfónu. O technickej stránke zatiaľ oficiálne neviem nič, no dobre informované zdroje hovoria celkom jasnou rečou. Stonic by mal vychádzať z hatchbacku Rio. Hyundai Kona bude totiž čerpať z platformy typu i20 a je celkom logické, že Kia urobí rovnaký krok. Spoločné budú iste aj pohonné jednotky. Na bližšie informácie nebudeme čakať dlho, kórejské SUV má debutovať už o dva týždne.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×