Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starý Chevrolet Corvette skrýva prekvapenie

VIDEO
Renovácia starých áut patrí ku koníčkom mnohých motoristických nadšencov. Tentokrát je však všetko inak, v tomto prípade sa totiž na originálny model Corvette nehľadelo.
17 1 príspevok 05.06.2017 / Filip Kadlečík

Auto podobné tomuto Chevrolet Corvette je snom mnohých motoristov. Tentokrát však nejde o zberateľský kúsok, ktorý prešiel detailnou renováciou. Práve naopak, oldtimer pripomínajúci zlaté časy automobilového priemyslu s originálom nemá takmer nič spoločné.

The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu 17 fotografií v galérii The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu Zdroj: The Bay City Motor Company

Pod krásnou a elegantnou karosériou totiž skrýva moderné vnútornosti. Má trubkový rám, šesťstupňovú manuálnu prevodovku a agregát koncepcie V8. Mohutný motor produkuje maximálny výkon na úrovni 447 kW (608 k), ktorý putuje výhradne na zadnú nápravu.

Veľkou aktualizáciou prešiel aj podvozok, darcom vnútorností bola Corvette siedmej generácie. Okrem nastaviteľných tlmičov a bŕzd dimenzovaných na skrotenie auta s výkonom presahujúcim 735 kW (1 000 k) sa môže pochváliť aj vyladeným odpružením. Dizajn ako taký jej tvorcovia zachovali, klasický dojem mierne kazia len široké pneumatiky obuté do moderných diskov kolies.

Corvette s tisíckami koní vzlietla do vzduchu

Šprint supervýkonných dragsterov sa v okamihu zmenil na poriadnu drámu. Chevrolet Corvette vzlietol do vzduchu aj s vodičom, nasledoval tvrdý pád.

Podobný kompromis sa dá nájsť aj v interiéri auta. Dnešné dotykové displeje sa dopĺňajú s historickými prvkami. Autu napríklad nechýba možnosť spárovania telefónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth či automatická klimatizácia. Prepracovaný americký stroj je aktuálne na predaj, cena, ktorú si za toto dielo pýta firma Bay City Motor Company, však nie je známa.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×