Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.
10 02.06.2017 / Marek Pokrývka

Americká legenda menom Ford GT40 vznikla ako kupé a jeho duchovný nástupca označený písmenami GT recept originálu vo veľkej miere zopakoval. Vrátane dverí otváraných s časťou pevnej strechy. Modrý ovál však urobil aj výnimku a prichystal otvorený model s označením GTX1. Pôvodne ho navrhol ako koncept. Nakoniec však došlo k produkcii asi troch desiatok kusov a jeden z nich je aktuálne na predaj.

Dubajský predajca stanovil cenu roadsteru Ford GTX1 na dva milióny dirhamov 10 fotografií v galérii Dubajský predajca stanovil cenu roadsteru Ford GTX1 na dva milióny dirhamov Zdroj: Deals on Wheels

Svojho budúceho pána si hľadá roadster, ktorý je rovnako ako väčšina série žltý. Výrazný lak karosérie dopĺňajú strieborné pásy. Táto farba štandardne pokrýva aj špeciálne disky kolies, no v tomto prípade boli zladené s hlavným odtieňom karosérie. Platí to aj o brzdových strmeňoch. Technika je bez zmien, v jej srdci pracuje kompresorom dopovaný osemvalec s výkonom 410 kW (550 k).

Nový Ford GT: Nedostatkový tovar

Modrý ovál si predsavzal, že jeho model GT bude exkluzívnym produktom. Predpoklad dopytu po superšporte vysoko prevyšujúceho ponuku sa potvrdil.

Ford GTX1 je prakticky úplne nový, od svojej výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov. Vďaka minimálnemu používaniu je výnimočný americký automobil v perfektnom stave. Nie je preto prekvapením, že dubajský predajca Deals on Wheels si zaň nepýta málo. Cenu stanovil na dva milióny dirhamov. V prepočte do európskej meny je to asi 490-tisíc, čo je výrazne viac než sú bežné sumy za kupé.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×