Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mégane R.S. po prvýkrát na verejnosti

Pilot stajne Renault osedlal ostrý hatchback na známom okruhu. Vozidlo sa ukázalo v kamufláži, technické detaily si značka necháva pre seba.
9 29.05.2017 / Marek Pokrývka

Do segmentu hot-hatchov sa chystá vrátiť silný hráč. Renault Mégane R.S. bol dlhodobo kráľom predných kolies na Nürburgringu a okrem objektívnej rýchlosti si nespočetné slová chvály vyslúžil aj za svoju ovládateľnosť i zábavný charakter. Čoskoro príde v ďalšej generácii. Koncom marca ju Francúzi ukázali skrytú pod plachtou, počas mája unikla na internet jej nemaskovaná fotka. V týchto dňoch ju výrobca po prvýkrát prezentoval na verejnosti oficiálnou cestou.

Renault Mégane R.S. ďalšej generácie na podujatí v Monaku 9 fotografií v galérii Renault Mégane R.S. ďalšej generácie na podujatí v Monaku Zdroj: Renault

Ochutnávku svojej najnovšej pýchy vytasila automobilka na známom okruhu v Monaku, kde sa počas uplynulého víkendu odohrávali preteky Formuly 1. Ostrý hatchback osedlal jeden z ich účastníkov. Po trati ho prehnal Nico Hülkenberg, jeden z dvoch pilotov pretekárskej stajne Renault. Svojou jazdou oslávil 40. výročie pôsobenia tejto značky v kráľovnej motoršportu.

Renault Mégane R.S. vykúka spod textilu

Onedlho príde dlhoročný vládca hot-hatchov v ďalšej generácii. Prvá fotografia zachytáva jeho zadnú časť, ktorá odkazuje na predchodcu.

Na významnom podujatí sa Mégane R.S. ukázal v žlto-čiernej kamufláži. Nešlo teda o premiéru, keďže firma už predtým zverejnila zábery prototypov v čierno-bielej kombinácii. Napriek maskovaniu je jasne vidieť nafúknuté blatníky vyplnené veľkými kolesami i tvar predného nárazníka. Ten dostane charakteristické trojdielne hmlovky a centrálnu priečku. Ako sme už mohli vidieť, vzadu sa objaví výrazný difúzor rozdelený na dve časti koncovkou výfuku umiestnenou uprostred.

Renault Mégane R.S. 9 fotografií v galérii Renault Mégane R.S. Zdroj: Renault

Renault si technické detaily stále necháva pre seba, v Monaku akurát potvrdil dostupnosť dvoch prevodoviek. Okrem očakávanej dvojspojky bude naďalej k dispozícii aj klasická ručne radená skriňa. Pod kapotou má takmer určite sídliť prepĺňaný benzínový dvojliter, ktorý by mal poskytovať asi 221 kW (300 k). Hot-hatch má siahnuť po samosvornom diferenciáli i riadenej zadnej náprave. Nie je vylúčené, že sa ním francúzska značka posnaží prekonať nedávno stanovený rekord Zeleného pekla.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×