Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Znovuzrodenie legendy: Dočkáme sa BMW Z5?

Bavorská automobilka má podľa kuloárnych informácií tendenciu vrátiť sa k výrobe dvojmiestneho roadsteru. Dočkáme sa ešte veľkého comebacku radu Z?
1 18 príspevkov 27.05.2017 / Filip Kadlečík

BMW radu Z si v minulosti získali mnohých šoférov najmä vďaka kompaktným rozmerom, výkonným šesťvalcom či atraktívnemu dizajnu. Výroba Z4 však začiatkom roka 2016 skončila a odvtedy dvojmiestny roadster v ponuke bavorského výrobcu chýba. Táto situácia by sa však už čoskoro mala zmeniť. Server carwow.uk pre niekoľkými dňami informoval, že by ju už v roku 2018 mohol vyriešiť príchod novinky s označením Z5.

Bavorský roadster by sa na trh mohol vrátiť v roku 2018, takto si jeho dizajn predstavue grafik X-Tomi

Práve ako reakciu na správy posledného týždňa sa maďarský grafik X-Tomi pokúsil o realistické stvárnenie roadsteru. Ten dostal črty, ktoré ho opticky spájajú s modelmi radu 4. Dá sa však očakávať, že Z5 bude podstatne modernejšia. Prinajmenšom svetlomety vozidla na grafickom renderi sú už teraz samé o sebe zastaralé. Je totiž takmer isté, že v prípade nového roadsteru sa k slovu dostane full-LED technológia. Dá sa teda očkávať, že reálne auto bude vyzerať ešte futuristickejšie.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×