Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Znovuzrodenie legendy: Dočkáme sa BMW Z5?

Bavorská automobilka má podľa kuloárnych informácií tendenciu vrátiť sa k výrobe dvojmiestneho roadsteru. Dočkáme sa ešte veľkého comebacku radu Z?
1 18 príspevkov 27.05.2017 / Filip Kadlečík

BMW radu Z si v minulosti získali mnohých šoférov najmä vďaka kompaktným rozmerom, výkonným šesťvalcom či atraktívnemu dizajnu. Výroba Z4 však začiatkom roka 2016 skončila a odvtedy dvojmiestny roadster v ponuke bavorského výrobcu chýba. Táto situácia by sa však už čoskoro mala zmeniť. Server carwow.uk pre niekoľkými dňami informoval, že by ju už v roku 2018 mohol vyriešiť príchod novinky s označením Z5.

Bavorský roadster by sa na trh mohol vrátiť v roku 2018, takto si jeho dizajn predstavue grafik X-Tomi

Práve ako reakciu na správy posledného týždňa sa maďarský grafik X-Tomi pokúsil o realistické stvárnenie roadsteru. Ten dostal črty, ktoré ho opticky spájajú s modelmi radu 4. Dá sa však očakávať, že Z5 bude podstatne modernejšia. Prinajmenšom svetlomety vozidla na grafickom renderi sú už teraz samé o sebe zastaralé. Je totiž takmer isté, že v prípade nového roadsteru sa k slovu dostane full-LED technológia. Dá sa teda očkávať, že reálne auto bude vyzerať ešte futuristickejšie.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×