Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémny Nissan Titan: Divoký ako Bear Grylls

Nissan Prichádza s modelom Titan v netradičnej úprave. Posádke má zabezpečiť prežitie v akýchkoľvek tvrdých podmienkach divokej prírody. Dostatok výkonu mu dodáva päťlitrový turbodiesel.
19 1 príspevok 16.05.2017 / Filip Kadlečík

Nissan sa za svoje off-roadové modely hanbiť nemusí. Rokmi overený Patrol je ešte stále miláčikom nadšencov terénnej jazdy, hanbiť sa nemusia ani modernejšie modely X-Trail či Navara. Aj obľúbený pracovný pick-up však popri svojom bratrancovi z USA vyzerá ako detská hračka. Reč je o Nissane Titan, plnohodnotnom americkom pick-upe schopným súperiť napríklad aj s Fordom F-150.

Nissan TITAN XD PRO-4X Project Basecamp 19 fotografií v galérii Nissan TITAN XD PRO-4X Project Basecamp Zdroj: Nissan

Pred niekoľkými dňami Japonci svetu predviedli novú továrenskú úpravu, Titan XD PRO-X4 Project Basecamp. Ide o mohutné vozidlo poháňané výkonným vidlicovým osemvalcom Cummins spaľujúcim naftu. Jeho zdvihový objem sa ustálil na hodnote 5,0 litra, z ktorého sa konštruktérom podarilo 231 kW (314 k). V jeho prípade je však skôr dôležitý mamutí krútiaci moment 752 Nm. S ním sa nestratí ani v najtvrdších podmienkach.

Kľúčovými vlastnosťami pick-upu je prítomnosť terénnych kolies s priemerom 35”, svetlá výška zväčšená o 7,5 cm či špeciálny nosič na stan umiestnený na streche vozidla. Naplno využitá je aj korba, ktorá nesie množstvo výbavy, bez ktorej sa nezaobíde žiadna expedícia. Za zmienku stojí aj koncovka výfuku s obrovským priemerom, ktorá prezrádza výkonový potenciál vozidla. Vďaka tomu by sa za neho nemusel hanbiť ani samotný Bear Grylls.

Slovák za volantom Fiatu zatienil off-roady

Majiteľom moderných SUV sa často vyčíta, že napriek väčšej svetlej výške ich vozidlá do terénu berú len sporadicky. Tento vodič Slovensku ukázal, že na poriadny off-road SUV ani nie je potrebné.

Nissan zdôrazňuje, že toto auto sa nikdy nedostane do sériovej výroby. Má ísť len o koncept, ktorý naznačí možnosti automobilky a samotného modelu. Zároveň dodáva, že ak máte o takéto auto záujem, na trhu existuje množstvo úpravcov, ktorí naplnia vaše sny. Podmienka je len jedna - poriadne plná peňaženka. 

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×