Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Mégane R.S. vykúka spod textilu

Onedlho príde dlhoročný vládca hot-hatchov v ďalšej generácii. Prvá fotografia zachytáva jeho zadnú časť, ktorá odkazuje na predchodcu.
1 14 príspevkov 10.05.2017 / Marek Pokrývka

Pred dvomi týždňami sa Honda pochválila tým, že opäť dosiahla rekord v Zelenom pekle platný pre sériové autá s predným pohonom. Jej aktuálny Civic Type R jednoznačne prekonal predchádzajúci špičkový výkon súpera menom Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Vládcom svojej kategórie však možno nebude dlho, do elitnej hry sa totiž znovu chystá vstúpiť Renault Mégane R.S.

Vráti sa Renault Mégane R.S. na trón hot-hatchov v Zelenom pekle?

Dlhoročný vládca hot-hatchov na severnej slučke Nürburgringu príde onedlho v ďalšej generácii, ktorej prípravu koncom marca automobilka oficiálne potvrdila. Vozidlo vtedy ukázala len pod plachtou. Na sociálnej sieti Twitter sa však v týchto dňoch objavila prvá fotografia, na ktorej nabrúsený Francúz vykúka spod tmavého textilu. Osamotený záber zachytáva jeho zadnú časť.

Megane R.S.: Beštia sa skrýva pod plachtou

Štvrtá generácia Renaultu Mégane má takmer kompletnú paletu verzií. Okrem hatchbacku sa predáva aj vo vyhotovení kombi či sedan, dostupný je dokonca aj variant GT. Čerešnička na torte však stále...

Na obrázku môžeme vidieť, že od klasického päťdverového hatchbacku sa bude verzia R.S. jasne odlišovať. Nejde pritom len o výrazný oranžový lak. Renault je vybavený odlišným strešným spojlerom odetým kompletne do farby karosérie a jeho nárazník obsahuje difúzor s centrálne umiestneným lichobežníkom vedúcim spaliny z výfukového potrubia. Týmto riešením ostrý Mégane jasne odkazuje na predchodcu. Do hry pravdepodobne vstúpia aj rozšírené blatníky, koncové svetlá sú zasa zatmavené. Na viac detailov o francúzskom hot-hatchi si budeme musieť ešte počkať.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×