Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Mégane R.S. vykúka spod textilu

Onedlho príde dlhoročný vládca hot-hatchov v ďalšej generácii. Prvá fotografia zachytáva jeho zadnú časť, ktorá odkazuje na predchodcu.
1 14 príspevkov 10.05.2017 / Marek Pokrývka

Pred dvomi týždňami sa Honda pochválila tým, že opäť dosiahla rekord v Zelenom pekle platný pre sériové autá s predným pohonom. Jej aktuálny Civic Type R jednoznačne prekonal predchádzajúci špičkový výkon súpera menom Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Vládcom svojej kategórie však možno nebude dlho, do elitnej hry sa totiž znovu chystá vstúpiť Renault Mégane R.S.

Vráti sa Renault Mégane R.S. na trón hot-hatchov v Zelenom pekle?

Dlhoročný vládca hot-hatchov na severnej slučke Nürburgringu príde onedlho v ďalšej generácii, ktorej prípravu koncom marca automobilka oficiálne potvrdila. Vozidlo vtedy ukázala len pod plachtou. Na sociálnej sieti Twitter sa však v týchto dňoch objavila prvá fotografia, na ktorej nabrúsený Francúz vykúka spod tmavého textilu. Osamotený záber zachytáva jeho zadnú časť.

Megane R.S.: Beštia sa skrýva pod plachtou

Štvrtá generácia Renaultu Mégane má takmer kompletnú paletu verzií. Okrem hatchbacku sa predáva aj vo vyhotovení kombi či sedan, dostupný je dokonca aj variant GT. Čerešnička na torte však stále...

Na obrázku môžeme vidieť, že od klasického päťdverového hatchbacku sa bude verzia R.S. jasne odlišovať. Nejde pritom len o výrazný oranžový lak. Renault je vybavený odlišným strešným spojlerom odetým kompletne do farby karosérie a jeho nárazník obsahuje difúzor s centrálne umiestneným lichobežníkom vedúcim spaliny z výfukového potrubia. Týmto riešením ostrý Mégane jasne odkazuje na predchodcu. Do hry pravdepodobne vstúpia aj rozšírené blatníky, koncové svetlá sú zasa zatmavené. Na viac detailov o francúzskom hot-hatchi si budeme musieť ešte počkať.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×