Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Mégane R.S. vykúka spod textilu

Onedlho príde dlhoročný vládca hot-hatchov v ďalšej generácii. Prvá fotografia zachytáva jeho zadnú časť, ktorá odkazuje na predchodcu.
1 14 príspevkov 10.05.2017 / Marek Pokrývka

Pred dvomi týždňami sa Honda pochválila tým, že opäť dosiahla rekord v Zelenom pekle platný pre sériové autá s predným pohonom. Jej aktuálny Civic Type R jednoznačne prekonal predchádzajúci špičkový výkon súpera menom Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Vládcom svojej kategórie však možno nebude dlho, do elitnej hry sa totiž znovu chystá vstúpiť Renault Mégane R.S.

Vráti sa Renault Mégane R.S. na trón hot-hatchov v Zelenom pekle?

Dlhoročný vládca hot-hatchov na severnej slučke Nürburgringu príde onedlho v ďalšej generácii, ktorej prípravu koncom marca automobilka oficiálne potvrdila. Vozidlo vtedy ukázala len pod plachtou. Na sociálnej sieti Twitter sa však v týchto dňoch objavila prvá fotografia, na ktorej nabrúsený Francúz vykúka spod tmavého textilu. Osamotený záber zachytáva jeho zadnú časť.

Megane R.S.: Beštia sa skrýva pod plachtou

Štvrtá generácia Renaultu Mégane má takmer kompletnú paletu verzií. Okrem hatchbacku sa predáva aj vo vyhotovení kombi či sedan, dostupný je dokonca aj variant GT. Čerešnička na torte však stále...

Na obrázku môžeme vidieť, že od klasického päťdverového hatchbacku sa bude verzia R.S. jasne odlišovať. Nejde pritom len o výrazný oranžový lak. Renault je vybavený odlišným strešným spojlerom odetým kompletne do farby karosérie a jeho nárazník obsahuje difúzor s centrálne umiestneným lichobežníkom vedúcim spaliny z výfukového potrubia. Týmto riešením ostrý Mégane jasne odkazuje na predchodcu. Do hry pravdepodobne vstúpia aj rozšírené blatníky, koncové svetlá sú zasa zatmavené. Na viac detailov o francúzskom hot-hatchi si budeme musieť ešte počkať.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×