Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla naznačuje pripravovaný kamión

Elektrický ťahač bude mať futuristický dizajn s aerodynamickou kabínou a krútiacim momentom má prekonať všetkých naftových súperov.
1 2 príspevky 02.05.2017 / Marek Pokrývka

Elon Musk v ostatnom čase prezradil viacero detailov o plánoch svojich firiem, medzi ktoré patrí aj automobilka Tesla Motors. V jej dielňach vzniká okrem iného aj kamión. Pripravovaný úžitkový stroj má debutovať už v septembri a jeho vzhľad momentálne naznačuje prvotný obrázok.

Tesla Semi na pilotnej fotografii

Záber zverejnený počas rozhovoru zakladateľa spoločnosti na podujatí TED ukazuje, že kalifornské nákladné vozidlo bude mať futuristický dizajn. Tradične hranatý tvar kabíny má byť po bokoch evidentne skosený pre zlepšenie aerodynamiky. Spodná časť bude širšia, pričom miesto v nej nájdu diódové svetlomety. Žiadne ďalšie riešenia pilotná fotografia neprezrádza.

Tesla prekvapuje plánmi do budúcnosti

Riaditeľ kalifornskej spoločnosti potvrdil časový rámec predstavenia sfinalizovanej trojky i prípravu viacerých ďalších vozidiel.

Otáznik visí aj nad menom ťahača, Elon Musk ho označuje jednoducho ako Tesla Semi. Teda názvom používaným v Spojených štátoch pre celú kategóriu týchto nákladiakov. Zaujímavá bude nepochybne technika. Elektrický kamión má mať vyšší krútiaci moment než akýkoľvek naftový súper, pričom podľa zakladateľa firmy bude schopný jazdiť ako športové auto. To sú skutočne ambiciózne slová.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×