Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mongolskú rally absolvuje aj Nissan Leaf

Na štart náročných pretekov sa postaví japonský hatchback s prepracovaným podvozkom, pneumatikami vhodnými do terénu a pôvodným pohonom.
15 29.04.2017 / Marek Pokrývka

Napriek množstvu odporcov všetko nasvedčuje tomu, že automobilový priemysel čoskoro vstúpi do doby elektrickej. Stále viac výrobcov avizuje modely so slušným dojazdom na jedno nabitie. O ich použiteľnosti sa verejnosť snažia presvedčiť dlhé roky, často prostredníctvom rôznych bizarných kúskov. Ďalší je na spadnutie. Mongolskú rally totiž absolvuje aj Nissan Leaf, ktorý má mať sériovú techniku.

Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group 15 fotografií v galérii Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group Zdroj: Nissan

Na júlový štart náročných pretekov merajúcich približne 16-tisíc kilometrov sa postaví japonský hatchback nesúci prívlastok AT-EV. Táto skratka znamená All Terrain Electric Vehicle, teda elektrické vozidlo do každého terénu. Od štandardnej verzie sa nelíši len grafikou na karosérii. Technici výrazne prepracovali jeho podvozok, ktorý disponuje o niečo väčšou svetlou výškou. K slovu prišlo množstvo prídavných ochranných prvkov.

Nissan Leaf: Koľko km prejde na jedno nabitie?

Vylepšený elektromobil má modernejší akumulátor a automobilka tvrdí, že zvládne dojazd až 250 km. Rozhodli sme sa to vyskúšať v praxi a pozreli sme sa aj na to, čo sa stane, ak sa vám vozidlo podarí...

Namiesto originálnych pneumatík s nízkym valivým odporom má Leaf gumy vhodné do terénu, natiahnuté sú na pretekárskych kolesách. Prípravu tohto elektromobilu mala na starosti overená spoločnosť RML Group. Tá na strechu nainštalovala nosič s výkonným prídavným osvetlením a odstránila zadné sedadlá. Pohon však zostal pôvodný. Nepochybne bude zaujímavé sledovať, ako si posádka elektromobilu poradí na tisíckach kilometrov s jeho dobíjaním.


Video
Najnovšie články
Pokuty a nehody: Ktoré autá ich majú najviac?

Na slovenský trh prichádza kórejský elektromobil, dostupný bude s dvomi verziami techniky. Silnejšie ponúkne na výber aj medzi úrovňami vybavenia.

Hyundai Kona: Koľko stojí elektrické SUV?

Obor stojaci na pôdoryse 5 151 x 2 000 milimetrov ponúka sedem alebo šesť miest, v Európe bude k dispozícii s tromi motormi.

BMW X7: Goliáš bavorských ulíc a lesov

Osemvalcové srdce Američana dostalo väčší kompresor a odolnejšie vnútornosti, vďaka tomu zvládne Jeep zhltnúť štvrť míle za 9,66 sekundy.

Hennessey: Vyše 1 200 koní pre Trackhawk

Športovejšie odetý medveď bude dostupný s dvomi naladeniami benzínového motora 2.0 TSI, no výhradne na čínskom trhu.

Kodiaq GT: Škoda predstavila SUV-kupé

Po modeli s manuálnou prevodovkou do našej garáže Hyundai i30 Fastback zavítal i so samočinnou skriňou. Dvojspojky sú dnes v móde a Kórejci tento trend...

Test i30 Fastback: Ktorá konfigurácia je ideálna?

Najprv razia, teraz povinné zvolávanie áut. Nemecké úrady chcú preskúmať softvérovú výbavu tisícov vozidiel značky Opel.

Opel musí pre vyšetrovanie zvolať 100 000 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×